@365tipu

TIP#1468: Jak uložit webovou stránku či screenshot do Disku Google?

O pořizování screenshotů už je tady řeč v několika tipech, ale pro účet tohoto tipu je nejbližší Jak (nejen) ve Windows udělat rolující screenshot (například screenshot celé stránky v prohlížeči). Týká se totiž uložení snímku kompletní webové stránky v podobě screenshotu (obrázku) a tím pádem komplikace spojené s nutností zpravidla rolovat oknem prohlížeče.

Pokud máte Chrome, tak je tu jedno užitečné řešení v podobě rozšíření Save to Google Drive (Uložit do služby Disk Google). To umí uložit webovou stránku v podobě screenshotu v kompletní podobě, postará se tedy o tolik potřebné rolování oknem prohlížeče.

2019-10-20 08_46_39-Možnosti pro Uložit na Disk Google.png

Mimo to (můžete to změnit v nastavení rozšíření) umí ukládat i samotný HTML kód stránky, kompletní webový archiv (.MHT soubor kde je nejenom HTML, ale i všechny obrázky a další potřebné věci) nebo uložit webovou stránku jako Dokument Google. V Nastavení si ještě můžete vybrat složku na Disku Google kam se bude ukládat.

2019-10-20 08_47_33-@365tipu – Jeden tip denně (po-pá), starší často aktualizované. Na Twitteru i Fa.png

V menu vyvolatelném pravým tlačítkem se vám objeví i možnost uložení do Disku Google – snadno použitelná pro ukládání jednotlivých obrázků ale i video/audio souborů.

2019-10-20 08_49_05-Uložit na Disk Google.png
Při vytváření screenshotu je stále možné  kliknout na Zrušit a snímek se nedokončí a tím pádem neuloží.

Při ukládání screenshotů delších či komplikovaných obrazovek můžete stále narazit na problémy při vytvoření screenshotu – zejména tam, kde stránka používají nějaký pokročilý mechanismus změny při rolování, vyskakovací okna, reklamy, atd.

Rozšíření už je poněkud letité (poslední aktualizace v červnu 2014). Stále ale funguje.

Alternativou je pak jedině využít některý z programů/aplikací co umožňuje screenshot s pomocí rolování oknem prohlížeče a nastavením místa ukládání do složek co jsou synchronizovány do Google Disku.

Další tipy týkajíc se snímků obrazovky

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky