@365tipu

TIP#1299: Jak na počítači napsat zavináč

Jedna z nejvíce jednoduchých věcí a zároveň jedna z nejvíce hledaných. Než se prostě naučíte ve Windows zmáčknout pravý Alt  (Alt Gr) + V, tak to chvíli trvá. Protože to je přesně odpověď na to, jak nejsnáze napsat zavináč na české klávesnici (na jiné to fungovat nemusí). A čistě pro jistotu, zavináč je tento znak: @

Další snadná možnost je podržet (levou)Alt klávesu a na numerické klávesnici vyťukat 6 4 (levý Alt + 6 + 4)

Třetí možnost co občas funguje je Levý Ctrl + Levý Alt + V.

Selže-li všechno, tak ve Windows je k dispozici mapa znaků (Win + R pro zobrazení políčka pro spuštění a pak charmap). Tam najdete nejenom zavináč, ale záplavu dalších znaků.

Emoji klávesnice (Win a středník) mimochodem nic takového neumí.

Poslední možnost je použít „dotykovou“ klávesnici ve Windows, tedy tu určenou primárně pro tablety, ale zobrazitelnou i na počítači o ovladatelnou myší.

TIP: Jak na mobilním telefonu napsat zavináč? A vůbec různé další podivné znaky. Jakkoliv to zní jednoduše, tak tomu tak velmi často není.

2019-02-21 06_55_40-https___upload.wikimedia.org_wikipedia_commons_9_98_Windows_Czech_keyboard_layou.png
Základní rozložení na české klávesnici . Zdroj: Wikipedia

Pro MAC OS je to pochopitelně všechno jinak, tam @ dostanete pomoci Alt + 2.  Viz obrázek v záhlaví.

V Linuxu to budete muset vyzkoušet, která varianta bude fungovat, ale na české klávesnici by tam mělo zafungovat totéž co ve Windows – tedy Pravý Alt + V. Případně Pravý Alt + 2. Stejně tak výše popsané Alt + 6 + 4. V anglické klávesnici je @ jako Shift + 2 (ostatně i ve Windows).

Pár dalších užitečných tipů

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky