Windows 10 Fall Creators Update má novou Emoji Klávesnici. Ale moc nejásejte, je dostupné pouze v USA

Ve Windows 10 Fall Creators Update je Emoji klávesnice, to aby se vám lépe psaly různorodé emotikony a smajlíky. Volává se pomocí Win+. (tečka) nebo Win+; (středník). A má to jednu zcela zásadní vadu.

Emoji Keyboard je dostupná pouze pokud máte klávesnici American Keyboard- tj. English (United States) případně systémový jazyk nastavený jako us_US.. Prostě pokud máte, jak jinak, českou klávesnici, tak smůla. Do doby, než Microsoft tohle nepochopitelné opomenutí vyřeší.

Pokud se vám už podaří ji mít aktivní, tak velmi rychle zjistíte, že to není až tak dotažené, jak by mohlo. Nejde například napsat víc než jedno emoji. Chcete-li jich napsat víc, budete muset pořád znovu a znovu Emoji klávesnici otevírat.

Každopádně, protože ji nejspíš mít dostupnou nebudete, tak stále platí to co je v Emoji? Jak je psát, kde je vzít a k čemu je to dobré? Emoji lze získávat z různých online služeb a prosté copy-paste funguje skoro stejně rychle jako nedostupná Windows Emoji klávesnice.

Vlastně je tu ještě jedna věc, kterou ve Windows můžete zkusit – on screen klávesnici, tu co za normálních okolností je určená pro dotykové displeje. V liště si totiž můžete zapnout zobrazování ikony pro její vyvolání a tahle klávesnice má možnost hledat a zadávat různorodá emoji.

2017-12-08 18_39_58-Greenshot.png

Dobré vědět – Klávesová zkratka pro otevření Emoji panelu ve Windows 10 umožní psát emoji kdekoliv, nemusíte nutně vyvolávat on-screen klávesnice (obrázek výše). Od dubnové aktualizace Windows 10 je emoji picker dostupný i ve Windows nastavených na češtinu.

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 obsahuje stovky tipů pro všechny verze Windows

Reklamy