@365tipu

Windows 10 od Fall Creators Update má novou Emoji Klávesnici

Ve Windows 10 Fall Creators Update je Emoji klávesnice, to aby se vám lépe psaly různorodé emotikony a smajlíky. Volává se pomocí Win+. (tečka) nebo Win+; (středník). A má to jednu zcela zásadní vadu.

Emoji Keyboard byla původně dostupná pouze pro klávesnici American Keyboard- tj. English (United States) případně systémový jazyk nastavený jako us_US.  Od April 2018 Windows Update je bez omezení.

V první podobě nebylo možné napsat víc než jedno emoji, další emoji vyžadovalo znovu vyvolat klávesnici. I tohle naštěstí Microsoft pochopil a napravil.

Hodit se vám bude  Emoji? Jak je psát, kde je vzít a k čemu je to dobré? Emoji lze získávat z různých online služeb a prosté copy-paste funguje skoro stejně rychle jako tahle klávesnice – stejně totiž musíte emoji hledat (ať už vizuálně nebo psaním slova, kterého reprezentuje)

Na on screen klávesnici (o za normálních okolností je určená pro dotykové displeje – můžete si zapnout zobrazování ikony pro její vyvolání v slitě) najdete možnost hledat a zadávat různorodá emoji jako tlačítko.

2017-12-08 18_39_58-Greenshot.png

Dobré vědět – Klávesová zkratka pro otevření Emoji panelu ve Windows 10 umožní psát emoji kdekoliv, nemusíte nutně vyvolávat on-screen klávesnice (obrázek výše). Od dubnové aktualizace Windows 10 je emoji picker dostupný i ve Windows nastavených na češtinu. Ona klávesová zkratka je Win + ; (středník)

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 obsahuje stovky tipů pro všechny verze Windows

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky