Taková dost otravná věc. V posledních měsících se stále dokola objevující na iDnes, ale potkat to můžete i leckde jinde. Při otevření webu na vás vyběhne výzva k přihlášení s účtem Google. Což sice možná chtít můžete, ale spíše ne. Protože bezdůvodné přihlášení předá vaše informace provozovateli webu. A také vám zřídí místní účet, což možná vůbec nechcete.
Zavření, odmítnutí, by přitom mělo zpravidla znamenat, že vám to dá už příště pokoj, ale zrovna u iDnes to neustále vybíhalo znovu a znovu.
Používáte-li Chrome a jste přihlášení ke Google účtu (což je dost normální stav) je výše popsané navíc význačné tím, že se přihlašovat nebudete, prostě jak na to omylem kliknete, tak proběhne vše – získání dat o vás, založení účtu.

Můžete se tomu ale vyhnout – jděte do vašeho Google čtu a pokračujte do Data a ochrana soukromí/Data & Privacy kde pokračujte v rolování až po Data z aplikací a služeb, které používáte/Data from apps and services that you use a klikněte na Aplikace a služby třetích stran/Third-party apps and services

Tam klikněte na ozubené kolečko vpravo nahoře.

A tady deaktivujte Výzvy k přihlášení k účtu Google/Google Account sign-in prompts.
Jenže, co když nejste přihlášení do Google?
Zádrhel nastane tam, kde brouzdáte a nejste přihlášení do Google – vyskakovací okno vás totiž stejně bude obtěžovat a nemůžete to v Google potlačit.
Tady je ideální si na pomoc vzít blokování reklamy v podobě uBlock Origin. Můžete totiž přidat vlastní filtr v této podobě:
||accounts.google.com/gsi/*$xhr,script,3p
Tipy týkající se Bezpečného Internetu
-
TIP#1258: Jak v jednom mobilním telefonu oddělit osobní a pracovní věci?
V Jak ve jednom počítači oddělit osobní a pracovní věci? je vlastně naznačeno pár řešení, která se mohou hodit i pro mobilní telefon (a samozřejmě i tablet) – nebudete si sice moci…
-
TIP#1181: Jak se bezpečně chovat v prohlížeči při brouzdání po Internetu?
Víte, že dlouhodobě je prohlížeč nejčastější cestou, jak můžete do počítače získat virus, malware, ransomware či něco dalšího škodlivého? A také nejčastějším místem, kde přijdete o hesla a následně o nějaký účet.…
-
TIP#1177: Jak nastavit soukromí a bezpečně se chovat na notebooku
V Jak nastavit soukromí a bezpečně se chovat na počítači je souhrn tipů na bezpečné chování na počítači. Všechny tam uvedené platí i pro notebooky, ale přeci jenom je pár dalších, které se…
-
TIP#1171: Jak nastavit soukromí a bezpečně se chovat na počítači
Je tu další díl série „Jak nastavit soukromí“. Vlastně měl možná být napsaný jako první, protože bezpečné chování na počítači (a dnes i bezpečné chování na mobilu) jsou ty nejzákladnější věci. Skutečnost…
-
TIP#1170: Jak zabezpečit a bezpečně pracovat s e-mailem?
Málokdo to tuší, ale e-mail (elektronická pošta) je jedna z těch věcí, které musíte mít nejlépe zabezpečené. Hlavní důvod je ten, že na váš e-mail je navázána řada dalších služeb. Takže pokud…
-
TIP#1166: Jak nastavit soukromí v mobilním telefonu či tabletu? Jak si chránit mobilní zařízení?
Když už jsme u té série tipů „jak nastavit soukromí“, tak je čas na body týkající se mobilních zařízení – zejména telefonů, ale platí i pro tablety (Android a iOS jsou v…
-
TIP#1160: Jak je to se soukromím v Dropboxu či One Drive? Může být šifrované online úložiště opravdu bezpečné?
Chcete používat nějaké bezpečné úložiště v online podobě, cloudové úložiště (viz Velký přehled cloudových úložišť aneb Dropbox, OneDrive, Box.net a ti další) a jde vám o bezpečnost? Měli byste vědět několik poměrně zásadních…