@365tipu

TIP#1649: Jak v pozvánce v Kalendáři Google nemít matoucí odkaz na Google Meet videohovor

V okamžiku kdy Google přidal do levého sloupce Google Kalendáře blok s Google Meet (zbytečné tři řádky, které mají jen výjimečné použití, naštěstí je můžete vypnout) udělali ještě horší věc. Pokaždé když zakládáte v kalendáři schůzku, tak tam automaticky přidá odkaz na online Google Meet videokonferenci. Což zcela běžně vede k tomu, že lidé místo schůzky osobně či pomocí jiného nástroje zkoušejí Google Meet, kde nikdo není.

Vypnutí pro G Suite

Můžete to vypínat ručně kdykoliv při zakládání chůzky, ale praktičtější je tuto vnucovanou zbytečnost vypnout v nastavení. Bohužel ne v nastavení Kalendáře jednotlivce, ale musíte na to jít přes správcovskou konzoli v GSuite

Apps/Aplikace -> G Suite -> Calendar/Kalendář -> Sharing settings/Nastavení sdílení -> Video Calls/Videohovory.  Tam můžete vypnout Automaticky přidávat videohovory k událostem které vytvořili uživatele.

Vypnutí pro GMail

Pro jednotlivce užívajícího Gmail je to také možné potlačit – stačí jít do Nastavení Kalendáře a poté co trochu odrolujete dolů tak tam najdete Automaticky přidávat videokonference Google Meet k událostem, které vytvořím/Automatically add Google Meet video conferences to events I create. Stačí vypnout

Ruční přidání videokonference do pozvánky

Poté co dojde k vypnutí, ta se již automaticky k událostem odkaz na videohovor v Google Meet přidávat nebude. Pokud ho chcete mít, tak ho budete moci přidat ručně.

Pár dalších tipů pro Kalendář Google

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky