Jak připojit do Windows 10 kalendáře z Google, iCloudu, Outlooku či odjinud?

Ve Windows 10 je kalendářová aplikace (jmenuje se Kalendář, jak jinak), kterou můžete používat samostatně, tj. bez napojení na cokoliv dalšího, nebo si ji propojit s kalendářem, který máte někde jinde. Ono „samostatné“ použití bude případně obnášet to, že váš kalendář bude napojený na váš účet od Microsoftu, takže pokud budete mít Windows Phone, mělo by to řešit vše potřebné co se synchronizace týče.

Při spuštění Kalendáře vám umožní přidat účet – z Outook.com, Microsoft Exchange, Google a iCloudu. Případně přes Rozšíření nastavení je ještě dostupný Exchange ActiveSync a Internetový e-mail jako takový (POP3/IMAP což s kalendáři samozřejmě moc nesouvisí).

Pokud máte kalendář od Google, tak je to také poměrně jednoduché. Při přidání nového účtu si zvolíte Google, bude vám nabídnuto klasické přihlášení od Gogle – jméno, heslo, případně ověření dvoufaktoru, následuje přidělení práv. A vše je hotovo. Můžete případně pokračovat přidáním dalších účtů. Z Google se vám připojí všechny kalendáře, tedy jakékoliv další, které máte na účet přidané – můžete si je povypínat-

Přidání kalendáře z iCloudu je také jednoduché, zadáte přihlašovací údaje. Podobně je tomu u dalších kalendářů a jejich „konektor“. I zde získáte všechny kalendáře, takže si je případně nezapomeňte zapnout či vypnout.

TIP: Připojení externího kalendáře do Windows znamená, že se vám připojil i příslušný mailový účet (a opačně). Proto také v přidávání účtů najdete možnost přidat účty, které nejsou „čistě“ kalendářové.

2015-08-10 14_32_09-Kalendář

TIP: Jak restartovat iCloud ve Windows? Pomůže vyřešit nefunkční synchronizaci co prostě klidně i několik hodin stávkuje.

Pokud budete chtít přidávat kalendáře později, tak přidání najdete v Nastavení aplikace (ozubené kolečko) -> Účty. V Nastavení kalendáře jeetě najdete další drobnosti – jako co je první den v týdnu, co patří do pracovního týdne (divné, nemůžete zaškrtnout neděli), jaká je vaše obvyklá pracovní doba, zda se mají zobrazovat čísla týdnů a dvě barevná schémata (světlé a jasné barvy).

Kalendář má aktivní dlaždici pro Start Menu (o několika velikostech), takže si ji také případně můžete později nastavit. Události z kalendáře se mohou zobrazovat i na přihlašovací/zamykací obrazovce, v upozorněních a používá ho, jak jinak, Cortana.

Pokud máte Outlook tak asi brzy přijdete na to, že Kalendář v Outlooku toho umí víc. Pak je vcelku jasné, že tenhle z Windows používat nemusíte, ale napojení se hodit může.

TIP: Jaké kalendářové aplikace si můžete pořídit? Připomene klasickou velkou kalendářovou trojku a něco přes desítku dalších možností.