@365tipu

TIP#552: Jaké kalendářové aplikace si můžete pořídit?

Velkou kalendářovou trojku určitě znáte – Google Kalendář (web, Android, iOS), Apple Calendar (Web, Mac, iOS) a Microsoft Outlook (Windows, Mac, Android, iOS). Zatímco první dvě můžete mít zdarma, ten od Microsoftu stojí peníze. Jenže, svět je plný kalendářů a kalendářových aplikací, takže pokud prostě chcete být jiní, máme možnost. A měl bych dodat, pokud používáte Thunderbird, tak i ten má kalendář.

Než si ukážeme desítku kalendářových aplikaci, tak neuškodí prozradit, co osobně používám – Google Apps, ale to už je možné zjistit v řadě dalších tipů (třeba v sérii Krok za krokem). Takže webový Google kalendář v prohlížeči a systémové kalendáře v Androidu a iOSu. Důvod používat jakékoliv  jiné jsem nenašel. A pokud u  klientů přijde Exchange a Outlook, tak to řeší synchronizace (jak, to najdete o kousek níže).

Fantastical 2iOS aplikace a MAC –  je jak kalendář, tak aplikace pro připomínání co máte udělat. Ale nakonec to je u kalendáře přece normální. Drobná nevýhoda může být to, že je to poněkud drahé pro počítače, ale mobilní aplikace jsou levné. Ale pozor, opravdu jenom pro iOS.

fantastical2-mac-screenshot-dark.png

Sunrise – Web, Android, iOS – je poměrně dost dobře oceňovaným Kalendářem v médiích i lidmi. Umí, stejně jako řada dalších kalendářů, se propojit s Google, Apple i Microsoftem. A také umí řadu dalších propojení (Facebook, Foursqare, Trello, Asana, Evernote, GitHub,a td). Jenže, zásadní problém je, že Sunrise pohltil Microsoft a na konci srpna přestane fungovat.

Blotter – MAC – si můžete nastavit jako pracovní plochu. Jinak ale závisí na klasickém Apple Calendar a stoji 9.99 USD. Což, no, za pozadí na plochu vypadá jako poměrně dost.

DigiCal Calendar – Android – je čistě Androidový a výjimečný asi tím, jak hodně je možné ho přizpůsobit a kolik widgetů si můžete pořídit. Pokud vám nebudou vadit inzeráty, můžete ho mít zdarma.

aCalendar/aCalendar+ – Android – umí hlavně v placené (plus) verzi (za 4.99 USD) napojení na kalendáře dalších lidí a týmovější záležitosti.

Cal – Android, iOS – je velmi jednoduchý a pokud používáte Any.do, tak vám autoři budou velmi dobře známí. A je zadarmo.

Cozi – Web, Android, iOS, Windows – by mohl být zajímavý tím, že se snaží poskytovat lepší kalendářové vychytávky pro rodinné použití. Ale také třeba tím, že podporuje víc platforem, než je běžně zvykem.

cozi-calendar72.jpg

TIP: V Jak synchronizovat kalendáře v Outlooku/Exchange a Google Apps/Gmailu najdete jednu dost podstatnou maličkost, kterou za život budete možná řešit hodně často.

VueMinder – Windows – je označován za Outlook na steroidech. Co navíc, není to jenom kalendář, umí pracovat i s kontakty, poznámkami a úkoly. Plus umí velmi dobře napojit na řadu dalších kalendářů a služeb.

BusyCal 2 – Mac – je vedle kalendáře napojitelného na řadu dalších služeb také povedený úkolník. 49.99 USD to ale trochu kazí.

Jorte Calendar – Web, Android, iOS, Windows Phone – umí víc platforem a jako jeden z mála, také Windows Phone. Včetně synchronizace s dalšími kalendáři a velmi dobře úkolník i poznámky.

Calendar 5 – iOS – je další možnost kalendáře a úkolníku v jednom.

TIP: Další užitečnost najdete v Jak připojit do Windows 10 kalendáře z Google, iCloudu, Outlooku či odjinud?. Ony totiž Windows 10 mají kalendář vlastní.

Business Calendar 2 – Android – patří také mezí kalendáře s úkolníky, v tomto případě má pozitivní hodnocení. Hodit se může pokročila synchronizace s Google.

Jiří Lejsek doporučuje CalenGoo, který můžete mít jak pro Android a iOS. Potěší synchronizací s Kalendáři Google i iCloud kalendářem.

Máte-li vlastní tip, pošlete. Nemáte-li co číst tak můžete pokračovat do V čem řešit projektový management, ideálně navíc ještě týmový? případně přes ‣ GTD aneb jak prorazit prokrastinaci najít ještě další užitečné tipy.

TIP: V čem sledovat kolik času vynakládáte na projekty a různorodé činnosti? Dost důležité, pokud jste na volné noze, nebo prostě potřebujete vědět čím trávíte čas.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky