TIP#511: Jak synchronizovat kalendáře v Outlooku/Exchange a Google Apps/Gmailu

Po delší době opět mám klienta, který používá Microsoft Exchange, takže mimo jiné přišel do hry opět Outlook (přeci jenom, k Exchange se sice dá přistupovat přes Thunderbird, ale není to ono). A také se objevil obvyklý problém – mám vlastní kalendář v Google Apps a tím pádem všude (počítač, notebook, tablet, mobil, atd) a u klienta je další kalendář v Exchange. A protože je potřeba aby u klienta věděli kdy mám volno pro schůzky, tak je potřeba opět vrátit do hry synchronizaci.

V tomto případě opravdu synchronizaci, takže řešení přes Google Apps Sync for Microsoft Outlook použitelné není. To zařídí to, že v Outlooku otevřete všechno z Google Apps a budete s tím moci normálně pracovat. Problém je, že se to otevře,  uloží a bude aktualizovat v jiném profilu, než je ten co potřebujete.

Ruční řešení v podobě přizvání si druhé e-mailové adresy na každou schůzku je pochopitelně také neschůdné. Příliš složité, navíc vyžadující příliš ruční práce.

Calendar Sync for Outlook and Google Calendar je řešení, které vypadá dobře a které právě zkouším. Umí přesně to co je potřeba, oboustrannou (ale i jednostrannou) synchronizaci kalendářů mezi Outlookem (necháte to běžet v počítače, kde máte onen Outlook, to je pochopitelně nutné) a Google Apps. Můžete to spouštět ručně, můžete to spouštět jednou za hodinu (či delší dobu). Ve zdarma dostupné verzi to umí tuším 50 schůzek, pokud byste potřebovali více, tak lze koupit a cena je příznivá, 9.95 USD.

2016-05-23 16_28_48-Start.png

Outlook Google Calendar Sync vypadá dobře podle popisku, i podle toho, že je zdarma a navíc můžete mít i zdrojové kódy. Pokud přestanu zkoušet první uvedené, tak toto je další kandidát. Měl byste ještě vědět, že je to aktualizovaný fork Calendar Sync +

gSyncit v4 je další možnost, byť za 19.99 USD to působí trochu drahé.

Sync2 je taktéž poněkud dražší, dokonce 29.95 liber.

OggSync je opět za peníze, pro změnu 29.95 USD za rok.

Topalt Sync for Google and iCloud je zadarmo a umí synchronizaci Outlooku s Google a iCloudem. Takže možný třetí kandidát.

Outlook for MAC Sync má jeden podstatná rozdíl oproti všem předchozím, tohle je software pro MAC, předchozí jsou pro Windows.

S jistotou jsou zde ještě další podobné programy a aplikace, ale ty už si snadno dohledáte v Google. Případně, pokud používáte jiné řešení, dejte vědět se zkušenostmi, až je možné doplnit.

TIP: Jaké kalendářové aplikace si můžete pořídit? Připomene klasickou velkou kalendářovou trojku a něco přes desítku dalších možností.