@365tipu

TIP#1218: Připomenutí v Google Kalendáři se hodí jako rychlý úkolník

Google v kalendáři umožňuje vedle klasických schůzek přidávat Připomenutí/Reminders – užitečné v tom, že je můžete dát na určitou hodinu a den a pokud je v té době neoznačíte jako hotové, tak se budou postupně přesouvat na další dny. Zůstanou tak na očích, tedy za předpokladu že je budete brát na zřetel a vážně.

Hodí se velmi dobře pro rychlý operativní úkolník nebo pro záznam něčeho, co případně později přenesete do vašeho většího TODO software či aplikace. Osobně připomenutí používám například i pro záznam toho co chci napsat za nové tipy pro @365tipu – ty co mě napadnou v okamžiku kdy to nemohu napsat do dlouhého „TODO“ dokumentu. Právě téma tohoto tipu se objevilo v mém Kalendáře někdy na počátku října a až 21. října vznikl samotný tip (a ano, pak ještě dlouho čekal ve frontě na vydání).

Připomenutí v Kalendáři se vám projeví i v upozorněních, ale jenom v první naplánovaný termín – v Kalendáři samotném ale budou vidět – v prvním okamžiku na hodině kam jste si je naplánovali, později v horní části aktuálního dne.

2018-11-04 09_36_58-JustIT.cz – Kalendář - 7 dní od neděle, 4. listopadu 2018.png

Připomenutí může být také celodenní, nemusí tedy mít nutně určitou hodinu. Osobně to ale dělám tak, že se pokouším připomenutí dát na určitý den a hodinu – u témat takové, kdy se budu psaní článků a tipů nejspíš věnovat. Připomenutí navíc mohou mít i opakování – může se hodit třeba pro pravidelné činnosti (placení faktur, zpracování DPH, koupě Lítačky, atd). Totéž samozřejmě můžete udělat s klasickým záznamem do kalendáře – ten ale nemá onen prvek potvrzení že hotovo.

TIP: ‣ GTD aneb jak prorazit prokrastinaci obsahuje další užitečné tipy k plánování času a řešení „věcí k udělání“.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky