@365tipu

TIP#1422: Jak v Google Disku rozbalit ZIP (RAR, atd)? 

Chcete odpověď hned v prvním odstavci? Google Disk neumí pracovat s komprimovanými/archivními soubory. Jediné co umí je zobrazit jejich obsah, ale neumí je „rozbalit“, tedy získat jednotlivé soubory v nich uložené (a neumí je ani vytvářet). Je to sice trochu zvláštní, ale tak už to je. Řeč už o tom byla v Jak otevřít RAR – jak otevřít soubor s příponou RAR? A jak otevřít ZIP a další formáty, ale je čas to trochu rozebrat.

Existují rozšíření pro Google Chrome/Drive, tvářící se jako když vám to umožní – například existuje ZIP Extractor, který ale ve skutečnosti dělá to, že ZIP stáhne a po rozbalení ho nahraje zpět. Podobně to dělá Zip, UnZip. Pro RAR pak existuje UnRAR and RAR Viewer, který ale dělá opět totéž. Prakticky použitelné to tedy je jenom pro malé soubory.

Stáhnout na lokální disk, rozbalit a nahrát zpět totiž můžete sami, na to nepotřebujete používat další rozšíření pro prohlížeč. Má to ale několik nedostatků – musíte soubor stáhnout, musíte mít dostatek místa na disku (nebo v paměti) pro rozbalení a pak musíte získané soubory nahrát zpět do cloudu.

Takže bohužel. Google neznámo proč nepodporuje ani tolik potřebnou věc jako je rozbalení nebo alespoň získání jednoho souboru z komprimovaného/archivního souboru.

TIP: Základy komprimačních a archivačních programů najdete v Archivní a komprimační programy pro pokročilé. RAR, ZIP a další. Pokud zbytečně nechcete komplikovat lidem život, tak zapomeňte na existenci RAR.

2019-08-20 06_57_40-Window.png
Nic víc nemůžete. Jen se podívat na obsah. Náhled nejde, jak je to velké se neukazuje. Musíte celé stáhnout a pak lokálně otevřít/rozbalit.

Nastudujte si ale hlavně ještě Proč (většinou) mailem neposlat fotografie zabalené v ZIPu/RARu? A opravdu neposílejte fotky zabalené, jen tím zbytečně komplikujete život příjemci. V Google Disku se není ani možné podívat na nějakou z fotek v archivu vloženou. Což znamená, že to nejde ani v Gmailu.

Pár dalších užitečných tipů pro Dokumenty Google

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky