@365tipu

Jak z Flickru stáhnout všechny fotky (a ostatní data o vás)

Pokud na Flickru máte fotky, tak je možná vhodný moment si je všechny stáhnout – byť Flickr (stejně jako další podobné služby) by nikdy neměly být místem, kde máte fotky uložené, je to jenom jedna z mnoha variant kam fotky dávat online – ukládat a chránit si je musíte sami. Ať už lokálně, nebo v nějakých spolehlivých online úložištích.

Bohužel kompletní stažení fotek z Flickru není jednoduché, musíte si totiž zažádat o vaše data, která máte na Flickru – tím získáte i vaše fotky. Žádost najdete na www.flickr.com – po přihlášení pokračujte na profilovou ikonku -> Settings/Nastavení -> Request my Flickr data.

2018-11-10 15_38_33-Window.png

Pak si počkejte až vám dorazí e-mail, že jsou vaše data připravená (může trvat déle, pokud tam máte opravdu hodně fotek). Pak si připravený soubor stáhněte a můžete s ním pracovat.

Pokud máte pod pět tisíc fotek (nebo máte fotky uspořádané do alb kde je pod pět tisíc fotek v albu), tak můžete stahovat přímo z webu (jde stahovat i jednotlivé fotky, ale to se uklikáte k smrti). Stačí vstoupit do You -> Albums -> myší najet na konkrétní album a kliknout na ikonku Download (případně otevřít album a vybrat Download ikonu tam). Flickr ale i tady musí připravit archiv (ZIP) s fotkami, takže i tady musíte počkat, až vám dorazí e-mail.

Další návody na stažení dat z online služeb

Pokud snad hledáte za Flickr náhradu, tak mrkněte do Kam online dávat fotky a má vůbec tohle nějaké dobré řešení?.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky