Jak z Flickru stáhnout všechny fotky a zachránit je před smazáním

Snad jste si všimli, Flickr končí s použitelným prostorem pro fotky zdarma. Od 5. února 2019 budete mít k neplacenému účtu na Flickru místo pouze pro 1 000 fotografii. Pokud jich tam máte víc, tak zůstane zachováno pouze posledních tisíc, všechno ostatní zmizí (1000 platí jak pro fotky, tak pro videa).

Pokud na Flickru máte fotky, tak je možná vhodný moment si je všechny stáhnout – byť Flickr (stejně jako další podobné služby) by nikdy neměly být místem, kde máte fotky uložené, je to jenom jedna z mnoha variant kam fotky dávat online – ukládat a chránit si je musíte sami. Ať už lokálně, nebo v nějakých spolehlivých online úložištích.

Bohužel kompletní stažení fotek z Flickru není jednoduché, musíte si totiž zažádat o vaše data, která máte na Flickru – tím získáte i vaše fotky. Žádost najdete na www.flickr.com – po přihlášení pokračujte na profilovou ikonku -> Settings/Nastavení -> Request my Flickr data.

2018-11-10 15_38_33-Window.png

Pak si počkejte až vám dorazí e-mail, že jsou vaše data připravená (může trvat déle, pokud tam máte opravdu hodně fotek). Pak si připravený soubor stáhněte a můžete s ním pracovat.

Pokud máte pod pět tisíc fotek (nebo máte fotky uspořádané do alb kde je pod pět tisíc fotek v albu), tak můžete stahovat přímo z webu (jde stahovat i jednotlivé fotky, ale to se uklikáte k smrti). Stačí vstoupit do You -> Albums -> myší najet na konkrétní album a kliknout na ikonku Download (případně otevřít album a vybrat Download ikonu tam). Flickr ale i tady musí připravit archiv (ZIP) s fotkami, takže i tady musíte počkat, až vám dorazí e-mail.

Další návody na stažení dat z online služeb

Pokud snad hledáte za Flickr náhradu, tak mrkněte doKam online dávat fotky a má vůbec tohle nějaké dobré řešení?.