TIP#1112: Jak stáhnout vaše údaje ze Spotify?

Jeden z mála (místy) pozitivních dopadů GDPR je ten, že řada služeb doplnila možnost stáhnout si „vaše“ data. Někdy jenom informace o vás, někdy i nějaká další data (jako třeba fotky co jste si nahráli na Instagram). Jedním z těch co zpřístupnili možnost stažení informací o vás je i Spotify.

Stačí na webu zajít na www.spotify.com/us/account/overview a přihlásit se. Pak přejděte do Privacy Settings (v menu vlevo) a když odrolujete dolů, tak tam najdete Download your data. Musíte kliknout na Request a potvrdit, že nejste robot (ano, i Spotify si hraje na důležité když jde o něco tak prostého).

2018-06-15 13_05_06-Privacy Settings - Spotify.png

Pak budete muset čekat, až vám na e-mail přijde vyrozumění o tom, že jsou vaše data připravena. Spotify tady patři do onoho klubu těch co to komplikují, takže si nechávají až třicet dní na to aby vám data zpřístupnili. Naštěstí to třicet dní netrvá, do pár dnů vám e-mailem dorazí informace o datech připravených ke stažení.

2018-06-15 13_05_51-Privacy Settings - Spotify.png

Co najdete v datech ze Spotify

2018-06-19 16_34_26-my_spotify_data.zip (evaluation copy).png

V datech ze Spotify jsou informace o tom kolik lidí sledujete a kolik sleduje vás (jejich seznam ale nikoliv), jaké sledujete umělce, další informace o platbách, přehled vašich playlistů a jejich obsahu (jen texty, žádná ID umělců ani skladeb), historie toho co všechno jste si přehráli (opět názvy a navíc datum a čas), základní informace o vašem účtu (zajímavé je, že je tam Facebook ID, které by už dávno nemělo Spotify používat) a přehled co máte uložené v knihovně (opět jen jména a názvy).

Praktická využitelnost dat je s otazníky, vše jsou textové položky, takže stačí aby byly zapsané nějak jinak a dohledatelnost je problematická. Možnost to importovat do nějakých jiných služeb je sice ve stavu „mohlo by to jít“, ale bez identifikací skladeb (což by jistě bylo možné, už z doby MP3 souborů tohle známe) příliš komplikované.

Jak stáhnout vaše data z jiných služeb