@365tipu

Fitbit Flyer, sportovní sluchátka k chytrým hodinkám Ionic co se hodí i bez nich (recenze)

Fitbit na konci roku 2017 uvedl na trh dlouho očekávané chytré hodiny Ionic. Jsou poměrně povedené, místy mají nějaké ty mouchy, ale pokud hledáte sportovní chytré hodinky, tak tohle je dobrá volba (a recenze se objeví brzy). Zajímavé na Ionic je, že Fitbit specificky pro ně vytvořil sportovní bezdrátová sluchátka Fitbit Flyer, která ale můžete používat s jakýmkoliv zařízením co má Bluetooth.

flyer-extra-2.jpgFitbit Flyer jsou sportovní bezdrátová sluchátka, takže jde o klasické provedení sluchátek do ucha propojených kabelem – na něm najdete i ovládací prvky (hlasitosti, výběr) a nabíjecí microUSB konektor. Na pravém sluchátku (tomu blíž ovládacím prvkům) je zapínací (a párovací) tlačítko.

V balení se sluchátky jsou ještě 3 páry gum do ucha, 2 páry „křídel“ a 2 páry „ploutví“ – můžete si tak přizpůsobit nejenom část co strkáte dovnitř ucha, ale i vnějšek – někomu se prostě mohou hodit (či líbit) trochu jiné tvary. Nechybí krátký USB kabel a pytlík na přenášení sluchátek.

TIP: Všechno o nových chytrých hodinkách najdete ve Fitbit Ionic. Nástup Fitbitu do světa chytrých hodinek určený pro pohyb a sportování (recenze)

Flyer můžete připojit pouze přes Blutooth – pamatují si až osm zařízení, ke kterým jste je připojili a pokud budou moci, tak se automaticky spojí.

Co navíc, je možné je mít současně připojené ke dvěma zařízením – to proto, že tady se počítá s připojením k chytrým hodinkám (Ionic umí přehrávat hudbu) a telefonu zároveň. Nejde pochopitelně přehrávat současně, vždy je to možné jenom z jednoho zařízení (lze na jedno ukončit přehrávání a na jiném spustit, mělo by se to přepnout).

flyer_3744182_3744183.jpg

První zapnutí hodinek okamžitě aktivuje párování, další párování jsou možná tak, že 4 sekundy podržíte zapínací tlačítko – LED u ovládacích prvků začne blikat a můžete spárovat s dalším zařízením. Protože do paměti se vejde pouze 8 zařízení, tak případné překročení bude znamenat, že nejstarší párované se ze sluchátek smaže – zábavné je, že můžete sluchátka „smazat“, tj. odstranit záznamy o párování (a nastavit jazyk na angličtinu) a dělá se to postupným stiskem – Nahoru – Dolu – Nahoru – Dolu – Nahoru – Select.

Flyer má namluvené některé zprávy – zapnutí, vypnutí, stav baterie, kolik zařízení je připojeno – a z přednastavené Angličtiny je možné přepnout (Power + Select) na francouzštinu, italštinu, němčinu, španělštinu, čínštinu, korejštinu, japonštinu a pouze tónovou indikaci.

Flyer se vám zcela určitě budou líbit – jediná mírná vada je, že ono přizpůsobení umožňující vyměnit vnější prvky („křídla“ nebo „ploutve“, jak tomu říkají) je poněkud náročnější, špatně se totiž ze sluchátka sundavají a stejně špatně nacvakávají zpět. Budete to ale velmi pravděpodobně dělat jenom jednou a pak už prostě používat v podobě co vám nejvíce vyhovuje. Jediné co jde snadno vyměňovat jsou vložky do uší.

Při nošení je doporučeno prvek s ovládacími tlačítky dát vpravo. Na propojovací kabelu je spojka, která vám umožní upravit délku tak, aby sluchátka byla správně za vaším krkem – počítá se s tím, že s těmito sluchátky budete sportovat a není dobré je ztrácet při pohybu. Tady při používání narazíte i na mírnou komplikaci, tlačítko na pravém sluchátku je při umístění v uchu hůře dostupné.

Ovládací prvky (Up, Down a Select) slouží k nastavování hlasitosti (Up/Down), aktivaci hlasového asistenta (Siri, Google, Cortana, podržení Select), posílení zvuku (krátce podržet Up i Down současně), pozastavení/spuštění přehrávání (Select), další stopa (podržte Up nebo 2 x Select), předchozí stopa (podržte Down nebo 3 x Select). Vedle těchto tří tlačítek tam najdete i LED indikující nabíti – červeně svítící znamená málo nabité, červeně blikající znamená velmi vybité (krátký stisk Power vám umožní zjistit stav kdykoliv budete chtít)

Flyer mají i mikrofon (dva), takže můžete používat s telefonem pro telefonování – zvednout (Select), zavěsit bez zvednutí (držet Down), ukončit telefonát (držet Select) , přepnutí na další příchozí hovor (kliknout na Select).

2018-03-17 17_29_54-Fitbit Flyer™ Wireless Fitness Headphones.pngNabíjení sluchátek využívá microUSB konektor – ten se skrývá pod gumovou záslepkou na ovladači (a velmi milé je, že jde snadno odkrýt a zakrýt) – stav nabíjení indikuje výše uvedená LED – červená nízké nabití, žlutá střední a bílé světlo, plně nabito. Uvnitř sluchátek najdete Li-Ion baterii, se slibovanou výdrží 6 hodin a nabitím za 15 minut.

Hodit se bude vědět, že nejsou vodotěsné, ale ale určitá vodě odolnost by tu byla (splash proof, takže vydrží nějaký ten déšť a pot).

Váží 20 gramů, kabel má 50 centimetrů, zvládají 20 Hz až 20 kHz, fungovat budou od mínus 20 do plus 45 stupňů Celsia. Bluetooth je 4.2

Praktické zkušenosti?

Tlačítko přímo na sluchátku není moc použitelné, pokud máte sluchátko v uchu, ale naštěstí ho moc často takto používat nebudete. Bluetooth umí být klasicky potvorné, takže pokud to „nefunguje“ tak vypnout/zapnout Bluetooth v mobilu, pak to bude šlapat skvěle. Do učí příjemné, byť osobně stále dávám přednost něčemu co se dává přes uši, než dovnitř uší.

Hodnocení: 5/5 

Hledáte-li sportovní bezdrátová sluchátka, Fitbit Flyer je dobrá volba. Navíc od Fitbitu jsou to vůbec první sluchátka, takže rozhodně velmi dobrý výsledek.

Ke koupi například na CZC.CZ za 2 990 Kč ([17.03.18]) ve dvou podobách – Fitbit Flyer Lunar Gray a Fitbit Flyer Nightfall Blue

TIP: Zdejší Recenze a praktické zkušenosti nabízí pohled na ještě další zařízení od společnosti Fitbit – Jaký je náramek Fitbit Charge 2?Jaký je sportracker/chytré hodinky Fitbit Surge?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky