@365tipu

TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

Fitbit Flyer poněkud zestárly a výdrž baterie se dostaly na dvě hodiny nepřetržitého hraní, což není moc dobré. Na kolo přeci jenom člověk jde tak na tři až čtyři hodiny. A protože jsem si letos víc oblíbil něco poslouchat (ne ve městě a ne tam kde je provoz, tam je třeba opatrnost) tak to chtělo něco nového.

Niceboy HIVE sport 2 jsou jednoduchá sportovní špuntová bezdrátová sluchátka propojená kabelem (vhodné s ohledem na možnost vypadnutí) a za příznivou cenu – 740 Kč aktuálně. Voděodolná (IPX5), mikrofon, výdrž by měla být až 16 hodin (při 50% hlasitosti). 

Nečekejte mimořádnou kvalitu, na kolo či běhání to ale perfektně stačí, navíc (a to je dost dobrá věc pro běh i kolo) je možné dostatečně slyšet zvuky z okolí – sluchátka očekávatelně nijak extra netěsní. 

Ovládání je tradičně “nic moc”. Snaha zapnout vám běžně až na několikátý pokus – lépe to udělat dokud je nemáte v uchu, protože trefit se na malé střední tlačítko kousek od ucha není snadné. Neuškodilo by, kdyby bylo hmatově odlišeno od ostatních dvou. Časem si ale snad zvyknete. Trik pro zapnutí je, že to nesmí být moc krátko, ani moc dlouho. 

Co bude dost chybět je možnost zjistit aktuální kapacitu baterie – sluchátka na vybití upozorní až těsně před tím, než to nastane. Spoléhat se na LED na sluchátkách moc nepomáhá – červené blikání sice znamená, že byste měli začít nabíjet, ale to už je dost pozdě. Plné nabití cca 1.5 hodiny (160 mAh baterie). Klasicky budete skřípat zuby při snaze odkrýt konektor – gumová krytka drží pevně a není ji za co moc uchopit – otvírá se od kraje

TIP: Mohu při jízdě na kole používat sluchátka a poslouchat hudbu či podcasty?

Ne zcela snadné je i vypnutí – opět držením středního tlačítka a často místo vypnutí aktivujete Siri/Google – trik je v tom, že první zvuk ignorujte a počkejte ještě chvíli na “fanfáru”. 

Párování je přes držení středního tlačítka “dokud dvakrát neblikne LED modře aby pak následně blikala modro-červeně“. Při zapínání se tak běžně dostanete do párovacího režimu aniž byste chtěli.  

První párování s iPhone bez problémů (nezapomeňte si pak nastavit v Bluetooth, že jde o sluchátka). Čas od času narazíte na to, že se nebudou chtít připojit, nebo se připojí a nebude se dát přehrávat – poměrně běžné pro Bluetooth, ale i pro zásadně dražší sluchátka od Apple.  Dosah má být až 10 metrů (Bluetooth 5.0, A2DP, AVRCP, HFP, HSP) a připojit lze až ke dvěma zařízením. 

Užitečné je vypnutí sluchátek do 10 minut poté co ztratí spojení se zařízením. Užitečnější by ale bylo vypnutí po 10 minutách neaktivity (tedy nic nehraje, nic nikdo nemačkal). 

Krajní tlačítka ovládají hlasitost (krátké stisknutí) nebo přechod mezi skladbami (delší stisknutí). 

TIP: Nejvíce užitečné tipy a triky pro Apple AirPods a AirPods Pro

Střední tlačítko přijímá a ukončuje hovory i odmítá hovory (delší stisknutí). A aby toho nebylo málo, dvojklik vytočí poslední číslo. 

Co se bude líbit je váha, 22.5 g. Do uší se dávají dobře, jen musí klasicky najít ten správný grif – díky “háčkům” ze ucho opravdu dobře drží. Netlačí, což ale pochopitelně bude záležet na uchu a člověku. 

Hodnocení? S ohledem na cenu a provedení ochotně zapomenu na výše uvedené věci a dám 5/5

Další recenze a nákupní rádci

TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

Pokud si koupíte Comfast 811AC a uvěříte “přenosová rychlost 650 Mb/s”, tak vás bude čekat překvapení. Adaptér je USB 2.0, takže téhle rychlosti nikdy dosáhnout nemůže. Ono to bude problematické i … Pokračování textu TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

Vcelku běžná situace. Máte doma Wi-Fi router a tne bývá vybaven několik Ethernet porty pro připojení dalších síťových zařízení kabelem – což se hodí když připojujete klasický počítač, NAS, zálohovací zařízení, … Pokračování textu TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky