TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

Fitbit Flyer poněkud zestárly a výdrž baterie se dostaly na dvě hodiny nepřetržitého hraní, což není moc dobré. Na kolo přeci jenom člověk jde tak na tři až čtyři hodiny. A protože jsem si letos víc oblíbil něco poslouchat (ne ve městě a ne tam kde je provoz, tam je třeba opatrnost) tak to chtělo něco nového.

Niceboy HIVE sport 2 jsou jednoduchá sportovní špuntová bezdrátová sluchátka propojená kabelem (vhodné s ohledem na možnost vypadnutí) a za příznivou cenu – 740 Kč aktuálně. Voděodolná (IPX5), mikrofon, výdrž by měla být až 16 hodin (při 50% hlasitosti). 

Nečekejte mimořádnou kvalitu, na kolo či běhání to ale perfektně stačí, navíc (a to je dost dobrá věc pro běh i kolo) je možné dostatečně slyšet zvuky z okolí – sluchátka očekávatelně nijak extra netěsní. 

Ovládání je tradičně “nic moc”. Snaha zapnout vám běžně až na několikátý pokus – lépe to udělat dokud je nemáte v uchu, protože trefit se na malé střední tlačítko kousek od ucha není snadné. Neuškodilo by, kdyby bylo hmatově odlišeno od ostatních dvou. Časem si ale snad zvyknete. Trik pro zapnutí je, že to nesmí být moc krátko, ani moc dlouho. 

Co bude dost chybět je možnost zjistit aktuální kapacitu baterie – sluchátka na vybití upozorní až těsně před tím, než to nastane. Spoléhat se na LED na sluchátkách moc nepomáhá – červené blikání sice znamená, že byste měli začít nabíjet, ale to už je dost pozdě. Plné nabití cca 1.5 hodiny (160 mAh baterie). Klasicky budete skřípat zuby při snaze odkrýt konektor – gumová krytka drží pevně a není ji za co moc uchopit – otvírá se od kraje

TIP: Mohu při jízdě na kole používat sluchátka a poslouchat hudbu či podcasty?

Ne zcela snadné je i vypnutí – opět držením středního tlačítka a často místo vypnutí aktivujete Siri/Google – trik je v tom, že první zvuk ignorujte a počkejte ještě chvíli na “fanfáru”. 

Párování je přes držení středního tlačítka “dokud dvakrát neblikne LED modře aby pak následně blikala modro-červeně“. Při zapínání se tak běžně dostanete do párovacího režimu aniž byste chtěli.  

První párování s iPhone bez problémů (nezapomeňte si pak nastavit v Bluetooth, že jde o sluchátka). Čas od času narazíte na to, že se nebudou chtít připojit, nebo se připojí a nebude se dát přehrávat – poměrně běžné pro Bluetooth, ale i pro zásadně dražší sluchátka od Apple.  Dosah má být až 10 metrů (Bluetooth 5.0, A2DP, AVRCP, HFP, HSP) a připojit lze až ke dvěma zařízením. 

Užitečné je vypnutí sluchátek do 10 minut poté co ztratí spojení se zařízením. Užitečnější by ale bylo vypnutí po 10 minutách neaktivity (tedy nic nehraje, nic nikdo nemačkal). 

Krajní tlačítka ovládají hlasitost (krátké stisknutí) nebo přechod mezi skladbami (delší stisknutí). 

TIP: Nejvíce užitečné tipy a triky pro Apple AirPods a AirPods Pro

Střední tlačítko přijímá a ukončuje hovory i odmítá hovory (delší stisknutí). A aby toho nebylo málo, dvojklik vytočí poslední číslo. 

Co se bude líbit je váha, 22.5 g. Do uší se dávají dobře, jen musí klasicky najít ten správný grif – díky “háčkům” ze ucho opravdu dobře drží. Netlačí, což ale pochopitelně bude záležet na uchu a člověku. 

Hodnocení? S ohledem na cenu a provedení ochotně zapomenu na výše uvedené věci a dám 5/5

Další recenze a nákupní rádci

TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

V Nákupní rádce: Jak k počítači připojit mikrofon? jsme na to už narazili. Můžete si pořídit mikrofon se sluchátky, co se zpravidla připojují audio konektory (občas i USB) nebo nějaký dražší větší mikrofon co se skoro vždy připojuje přes USB (ale jsou takové, které mají audio konektor). Pro úplnost je tu ještě varianta s bezdrátovými … Pokračování textu TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

Možná máte jenom notebook a nechcete kupovat další „stolní“ (velký) počítače. Možná vám to takhle bude vyhovovat, protože budete moci všechno mít vždy po ruce. Nebo možná nemáte doma (či v kanceláři) dostatek místa na to, aby ještě někde stál nějaký ten desktop či věž s počítačem. Skutečnost je ta, že dnešní notebooky jsou běžně … Pokračování textu TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

TIP#1761: Proč mají myši různé nastavení DPI?

Pokud máte nějakou trochu lepší myš, tak má velmi pravděpodobně možnost přepínat DPI – bývá to většinou tlačítkem, které u některých myší bývá umístěné poněkud nevhodně, takže si čas od času DPI přepnete, aniž byste chtěli. To tlačítka postupně mění DPI (dots per inch) od nejnižší po nejvyšší hodnotu. U Logitech G403 myši je to  … Pokračování textu TIP#1761: Proč mají myši různé nastavení DPI?

TIP#1756: Nákupní rádce: Jak je to s Bluetooth reproduktory? Jak fungují, na co hledět při koupi. Včetně příkladu LAMAX Sounder2

Bluetooth reproduktory jsou velká móda mezi dětmi a mládeži od základní školy výše. Také je to poměrně praktická věc tam, kde chcete snadno pustit zvuk v trochu lepší podobě a neposlouchat to z reproduktoru počítače či notebooku (či dokonce mobilu). Většinou mají podobu válce (ale může být i trochu jiná) menších až středních rozměrů. 

TIP#1702: Nákupní rádce: Na co si dát pozor, pokud kupujete starší iPhone či iPad

Před pár dny jsem se pár týdnů snažil o prodej starého iPadu Mini z roku 2013. Zachovalý, baterie stále velmi dobře držela, nepoškozený, včetně dobrého ochranného obalu. Byla to zajímavá zkušenost, protože drtivá většina kupujících vůbec nechápala, že kupují starý tablet, na který už řada dnešních aplikací není nainstalovatelná.  Někteří mi pak překvapeně děkovali poté, … Pokračování textu TIP#1702: Nákupní rádce: Na co si dát pozor, pokud kupujete starší iPhone či iPad

TIP#1700: Jaký je rozdíl mezi optickým a digitálním zoomem?

U mobilních telefonů se u kamery (fotoaparátu) běžně setkáte s tím, že mají „zoom“, tedy přiblížení a pyšní se třeba i 100 násobným (100 x zoomem). Potkat je to možné i u digitálních fotoaparátů, zejména u takových, které mají pevný objektiv (což mají právě i mobilní telefony). A celé je to tak trochu podfuk.

TIP#1663: Canyon USB-C a Thunderbolt 3 huby rozšíří (nejen) MacBook o potřebné výstupy

Pro dnešní notebooky (a MacBook Air zejména) je vhodné mít nějaké to rozšíření možností připojit další periferií – určitě budete potřebovat možnost připojit monitor/projektor přes klasické HDMI a mít alespoň jeden klasicky USB-C port (rozhodně v provedení 3.0, tedy dostatečně rychlý). Můžete to řešit různorodými kabely a redukcemi, ale podstatně užitečnější je pořídit HUB – … Pokračování textu TIP#1663: Canyon USB-C a Thunderbolt 3 huby rozšíří (nejen) MacBook o potřebné výstupy

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.