V době kdy #tyden měl webovou verzi se na rychlofky.cz nashromáždilo dobrých 12 tisíc (velmi krátkých) příspěvků. Roky starých a také nenavštěvovaných, Google (vyhledávače) nemají rády krátké příspěvky a neumístí je do vyhledávání.
Z #tyden je navíc mezitím týdenní newsletter a web už dávno nemá smysl, takže jsem se konečně rozhoupal k tomu, že tu záplavu smetí (ano, dá se to tak nazvat) prostě smažu.
Jak tedy smazat velké množství příspěvků ve WordPressu?
Není to tak jednoduché a sám WordPress nemá žádnou cestu jak to udělat. V administraci jde mazat po dávkách (můžete si změnit počet zobrazených na víc než ten malý základ), ale budete narážet na kapacitu serveru, omezení PHP (paměť a doba běhu). A při 12 tisících to mazat po sto kusech dost dobře nejde.
![](https://365tipu.cz/wp-content/uploads/2025/02/Screenshot-2025-02-08-at-10.38.23-1024x343.jpg)
Komplikuje to i maličkost, že se mazané příspěvky pouze přemístí do Koše a pak ho budete muset vysypat – kde opět narazíte na omezení PHP a víc jak pár stovek se jich nepodaří smazat, prostě dorazí timeout.
Při mazání pozor i na používané cache, které je vhodné promazat ještě předtím, než začnete mazat. A pak finálně promazat poté co máte mazání hotovo.
Přes plugin
Jedno z vhodných řešení je některý z pluginu – třeba WP Bulk Delete nebo Bulk WP – tam můžete mazat třeba po 500 příspěvcích (to běžně omezená PHP dávají) a rovnou zaškrtnout, že má jít o trvalé smazání (na což fakt nezapomeňte).
![](https://365tipu.cz/wp-content/uploads/2025/02/Screenshot-2025-02-08-at-10.39.22-1024x368.jpg)
Výhoda cesty před plugin je, že zpravidla smažou i transients a různé další věci, které příspěvky mohou mít někde jinde.
Mažte pomalu, ty (například) dávky 500 smazaných neuspěchejte.
Přímo v SQL
Pokud máte přístup k něčemu jako SQL Admin, tak můžete mazat přímo v SQL. Stačí použít následující příkaz:
DELETE FROM wp_posts WHERE post_type = 'post';
Nezapomeňte ale, že tohle nesmaže ony související věci, takže to také musíte udělat ručně:
DELETE FROM wp_postmeta WHERE post_id NOT IN (SELECT ID FROM wp_posts);
DELETE FROM wp_term_relationships WHERE object_id NOT IN (SELECT ID FROM wp_posts);
Přes WP-CLI
Alternativa je využít WP-CLI, tedy možnost ovládat váš WordPress přes příkazovou řádku. Tady můžete použít
wp post delete $(wp post list --post_type=post --format=ids) --force
To –force je důležité, jinak mazané skončí opět v Koši.
Další tipy týkající se WordPressu
-
TIP#1470: Co je to Markdown?
V době kdy na Internetu ještě neexistovaly WYSIWYG (What do You See Is What do You Get) editory se objevila cesta jak formátovat texty pomocí speciálních kombinací znaků. Od jednoduchých příspěvků v…
-
TIP#1414: Jak stáhnout WordPress
Stáhnout WordPress je snadné, zajdete na www.wordpress.org a tam kliknete na modré Get WordPress/Získejte WordPress. Je to Open Source a je kompletně zdarma. Stáhnutí samotné vám ale nic moc k ničemu nebude.…
-
TIP#1408: K čemu je dobrý desktopový klient pro WordPress (pro Windows)
Když už tu nedávno byla řeč o Proč je dobré mít na tabletu (či mobilu) aplikaci od WordPressu?, je čas zmínit ještě to, že WordPress má nativní (univerzální, UWP) „aplikaci“ pro Windows 10.…
-
TIP#1397: Proč je dobré mít na tabletu (či mobilu) aplikaci od WordPressu?
365tipů už pátým rokem jede na WordPress.com, stejně jako pár dalších webů tak trochu souvisejících. Před spuštěním @365tipů ty ostatní weby používaly WordPress.org a vlastní hosting, ale protože to bylo náročně na…
-
TIP#1359: Proč jsou důležité ALT texty (popisky) obrázků na webu?
Pokud chcete odpověď „pro lidi“, tak je to prosté. Protože se objeví všude tam, kde obrázek není možné zobrazit nebo ho není možné vidět. Těm co jsou nevidomí či slabozrací tak výrazně…
-
TIP#1302: Uvádět na webu u článku počet přečtení?
Když už se tu nedávno řešilo zda uvádět na obsahovém webu informaci o tom jak dlouho bude čtenář číst článek, tak je vhodné zmínit ještě jednu věc. Počet přečtení článku, tedy údaj,…
-
TIP#1293: Co dělat se starým obsahem
Máte blog, nebo prostě obsahový web. Existuje už možná několik let a za ty roky se na něm nashromáždila spousta obsahu. Je čím dál tím větší, špatně se v něm orientuje, je…
-
TIP#1276: Má smysl umístit na web odkazy na aktuální články na (vašich) dalších webech?
Blíží se konec jednoho experimentu co běžel vlastně čtyři roky. Na @feeditcz, @justitcz, @bookzcz, @poohcz jsem při jejich zprovoznění vždy umístil odkazy na aktuální články na ostatní weby. Někde to bylo v…
-
TIP#1235: Jak bezpečně používat WordPress a proč se weby na WordPressu tolik kradou?
Tento tip vlastně platí pro každou online službu, kterou používáte. Tedy alespoň pravidla napsaná na počátku, WordPress je totiž blogovací systém a používáte ho s pomocí účtu co má přihlašovací údaje –…
-
TIP#1196: Jak na obsahovém webu štítky ukazovat a používat v rámci designu? Kompletní návod jak na štítky u obsahového webu (3)
Máte web s obsahem, vydáváte články (něco jako @365tipů například), ty obsahují štítky. Už jste zvládli proces práce se štítky i čas od času udržujete štítky. Je samozřejmě nutné, abyste štítky také…
-
TIP#1195: Jak udržovat štítky na obsahovém webu? Co vás pravidelně čeká? Kompletní návod jak na štítky u obsahového webu (2)
V prvním díle Jak pracovat se štítky u článků? je hodně detailní postup a pravidla, které určují použití existujících štítků a tvorby nových štítků. Po určité době vás ale vždy čeká revize…
-
TIP#1194: Jak pracovat se štítky u článků? Kompletní návod jak na štítky u obsahového webu (1)
O štítcích tu byla řeč někdy dávno před třemi lety v Štítky (i hashtagy) jsou dobrá cesta k zprostředkování obsahu i dalším věcem. Je to dost obecné, a i když k tomu přidáte…
-
TIP#1176: Je WordPress zadarmo? Budu za něco platit?
Když už před pár dny vzniklo Jak na WordPress pro blogování i vytvoření webu, tak je možná čas postupně trochu zapracovat na dalších tipech právě pro WordPress. Sice nebudou hojně vyhledávané, nezajistí…