@365tipu

TIP#1397: Proč je dobré mít na tabletu (či mobilu) aplikaci od WordPressu?

365tipů už pátým rokem jede na WordPress.com, stejně jako pár dalších webů tak trochu souvisejících. Před spuštěním @365tipů ty ostatní weby používaly WordPress.org a vlastní hosting, ale protože to bylo náročně na údržbu i finance, padla volba na „hotové“ řešení přímo přes WordPress.com.

Drtivá většina práce se zdejším obsahem se odehrává klasicky v prohlížeči, ale začíná to tím, že články jsou psány v Microsoft Expression Web 4 (Jaký HTML WYSIWYG editor vybrat pro psaní textů pro web?) v „offline“ podobě a poté pomocí webového rozhraní vkládány, opravovány, prolinkovávány a opatřovány rubrikami, štítky a obrázky. Až na poslední šílené nápady s nepoužitelným Gutenberg editorem má WordPress dost dobře vyřešené webové rozhraní.

Dobré vědět ale je, že existuje mobilní aplikace WordPressu pro telefon či tablet . A že je šikovné ji v mobilu/tabletu mít i když ji nijak zvlášť nepoužíváte. Dá se totiž velmi dobře použít v okamžiku nějaké nenadálé obsahové události – třeba když máte nějakou nepříjemnou chybu na webu, potřebujete nějaký článek stáhnout, nepovedl se tam nějaký ten obrázek – a vy nejste u počítače ani notebooku. V mobilní aplikaci tohle jde udělat rychle a operativně.

2019-07-14 09.24.41.png

Stáhněte si WordPress aplikaci do mobilu i tabletu (pokud máte oboje) a připojte si tam své weby – nečekejte až na moment, kdy to nutně budete potřebovat. A mrkněte i do K čemu je dobrý desktopový klient pro WordPress (pro Windows),  můžete mít i aplikaci pro Windows, byť tam je možná o dost pružnější používat prostě web.

Hodí se to i pro případné rychlé zveřejnění příspěvků – v základní podobě je prostě můžete na tabletu/mobilu psát. V Androidu můžete využít u funkce Odeslat/Send To (bohužel na iOSu toto nepodporuje, přitom pro Tumblr to například umí).

TIP:  Zdejší ‣ ‣ Jak na WordPress soustřeďuje na jednom místo všechny zdejší tipy týkajíc se přímo WordPressu nebo s blogováním na WordPressu související.

2019-07-14 09.24.51.png

Mobilní aplikace pochopitelně umí pracovat i s více blogy, které máte k účtu připojené. A funguje pro blogy na WordPress.com i blogy vlastní (přes WordPress.org a vlastní hosting).

Pokud vám nejde se připojit, tak zkontrolujte WordPress a XMLRPC? Proč nefunguje aplikace? Je XMLRPC bezpečné? Mám ho zakázat?

DODATEK [16.07.19] – Tomáš Krause na Twitteru píše: Zdá se, že appka si neporadí s maskovanoou login stránkou nebo 2FA 🙁 Tvrdošíjně tvrdí, že login nebo heso není správné, i když je.

Používám appku s 2FA (provozovat @365tipu bez 2FA by asi nebylo moc moudré) a funguje to. Ale otázkou asi bude, zda to zvládne nějaká další 2FA řešení – tam bych asi tradičně čekal že by to mělo jít přes vygenerované heslo pro appku (stejně jako u ostatních řešení). Takže pokud někdo můžete ověřit, dejte prosím vědět.

Klasický 2FA na WordPress.com umí hesla aplikací  (hledejte v nastavení vašeho účtu). Něco co by mělo umět každé řešení pro 2FA:

2019-07-16 09_59_37-Dvoufázové ověření — WordPress.com.png

Tomáš nakonec rozchodil i jeho instalaci – používá Wordfence a tam je potřeba nastavit následující:

Settings+9+Login+Security+9+Toma+Krause++WordPress+2019-07-16+14-33-09.png

To první, tedy maskovaný login, je zvláštní – čistě teoreticky by to vadit nemělo, protože tohle se přihlašuje přes API a vše jede přes API – pokud ale maskujete tak že znemožníte přístup k API, tak taky asi pozor. 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky