@365tipu

TIP#1657: Jak přesunout fotky a videa z Facebooku do Fotek Google

V červnu 2020 Facebook zpřístupnil export do Google Photos všem. Může to být užitečná pomůcka k tomu co doposud bylo velmi obtížné, tedy dostat fotky z Facebooku někam, kde je lze lépe použít (a zachovat). Výhoda je i ta, že je nestahujete k sobě do počítače ale přenos probíhá mezi servery Facebooku a Google. Vy si prostě zažádáte o přesun, počkáte a po určité době se vám ve Fotkách Google objeví vše co jste měli na Facebooku (kde fotky i videa zůstanou).

Jen klasicky pozor, získáte poškozené a zmenšené fotografie. Facebook vše co jste tam nahrávali zmenšoval (na maximální rozměr 2048 bodů) a nasazoval drastickou JPEG kompresí. Takže neočekávejte, že by to bylo něco kvalitního – jsou to prostě „webové“ fotografie (ostatně viz Co se stane s fotkami nahranými na Facebook? Dá se použít Facebook na fotografie?).

Zkusit můžete v Nastavení účtu -> Your Facebook Information/Vaše informace na Facebooku -> Přeneste kopii svých fotek nebo videí.

Pak je nutné se přihlásit, vybrat cíl (víc jich stejně neumí) a co chcete „přesunout“ – přesunují se kopie, takže to není přesun. 

Neumí přesunout současně fotky a videa, musíte to udělat postupně.

Pak už jen dát práva pro Facebook k vašemu Google Photos účtu.

K přesunu nedojde samozřejmě hned.  Na stejném místě kde žádáte o přesun se můžete dívat na status vaší žádosti o přesun. Případně i můžete i zastavit pokud k ní ještě nedošlo.  Trvat to může opravdu dlouho obzvlášť pokud fotek a videí máte hodně.

Ve Fotkách Google se vám pak objeví složky „Copy of název“ podle toho, jak jste měli na Facebooku založená alba.

Nezapomeňte, že Fotky Google jsou dnes odděleny od Disku Google a stal se z nich nepraktická uzavřená platforma. Zejména v tom, že se z Fotek Google fotky a videa velmi obtížně dotávají někam jinam a dnes už je není možno synchronizovat do počítače tak jako je to možné u Disku Google.

TIP: Jak zjistím kolik fotek mám v Google Photos? A jak kolik zabírají místa?

Jak to spíš nefunguje

Tuto pomůcku Facebook vyvíjel řadu měsíců, bohužel ale moc nefunguje. Po dlouhých hodinách čekání většinou dorazí informace o selhání přenosu a celé je to velmi pomalé (po dvanácti hodinách například stále „in progress“).

Pokud přenos selhal, tak není možné ihned znovu zažádat, počkejte pár hodin, den a zkuste to unovu.

Další možností jak stáhnout věci z Facebooku

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky