TIP#1735: Jak zjistím kolik fotek mám v Google Photos? A jak kolik zabírají místa?

Google Photos (Fotky Google) nejspíš znáte. Úložiště pro fotografie z vašeho mobilu či počítače co nabízí možnost neomezeného prostoru pokud necháte foty do Google Photos nahrávat zmenšené a komprimované oproti původnímu originálu. Z telefonu tam většinou prostě putuje všechno, co jste kdy vyfotili a po určité době možná ani nebudete tušit, co všechno tam máte schované.

TIP: K čemu jsou Fotky Google? Dají se Google Photos používat pro synchronizaci fotek z mobilního telefonu?

Pokud chcete zjistit kolik fotek vaše Fotky Google skrývají vydejte se do vaše Google Dashboardu a najděte zde Photos/Fotky a rozklikněte.

Druhá možnost je otevřít Fotky Google -> Albums/Alba a sečíst čísla uvedená u všech zobrazených alb.

Pokud byste chtěli vědět kolik vaše fotky zabírají místa, tak na to zkuste jít přes Google Takeout a stáhněte si všechny vaše fotky. Pokud je nechcete stáhnout, tak vám alespoň velikost vytvořeného archivu napoví, jak hodně místa fotky zabírají. Jak stahování funguje najdete v Jak stáhnout všechny fotky z Fotek Google (Google Photos)

TIP: Jak přesunout fotky a videa z Facebooku do Fotek Google

V Google Storage je vidět místo zabrané fotkami, ale pouze těmi, které nejsou komprimované – pokud ve Fotkách Google ukládáte fotky tak aby nezabírali místo, tak zde bude uvedeno 0GB.

V mobilní aplikaci Fotky Google nic možné zjistit není, v minulost to ale možné bylo. Stejně tak to už není možné v Google Drive/Disk Google – fotky jsou již delší dobu zcela (nesmyslně) odděleny. Původně to bylo vidět vlevo dole, fotky tam ale už uváděny nejsou.