@365tipu

TIP#1322: Jak zapnout a vypnout synchronizaci v Chrome a k čemu je to vlastně dobré

Google Chrome můžete používat s účtem Google v poněkud pokročilejší a praktičtější podobě – po propojení s účtem u Google můžete aktivovat synchronizaci, která vám umožní si na dalších zařízení nastavit další Chrome a mít dostupné oblíbené, historii, hesla, rozšíření, otevřené karty, adresy/telefonní čísla, platební metody a vzhled. To vše automaticky, takže když máte Chrome na počítači a na notebooku, tak se oba budou udržovat ve shodné podobě.

Celé to má samozřejmě jeden případný zádrhel, pokud nechcete aby se všechny výše uvedené věci ukládaly u Google, tak synchronizace není vhodná. Můžete nastavit co se má synchronizovat ale můžete Chrome používat i bez účtu u Google. Google vše ukládá šifrovaně, ale neznamená to, že by se k některým věcem nemohl dostat nebo je nepoužívá (nakonec i použití vaší historie brouzdání si tam můžete nastavit). Riziko je spíše v tom, že pokud se někdo dostane k vašemu účtu, tak se dostane i ke všem těmto informacím – pomoci můžete zavedením extra „hesla“ pro šifrování, viz dále.

Synchronizace se dá vypnout a zapnout snadno tak, že vyvoláte menu pod profilovou ikonkou (vpravo nahoře, vedle „…“ pro vyvolání klasického menu). Pokud ještě nemáte synchronizaci zapnout, tak tam bude Turn on Sync/Zapnout synchronizaci. Otevře vám to přihlašovací dialog k účtu Google (což může být klasický nebo ten u G-Suite).

TIP: Jaké chrome:// adresy lze použít v políčku pro adresu? Kompletní přehled

Vypnutí synchronizace je snadné, buď klikněte ve výše zmíněném menu na první položku nebo jděte rovnou do chrome://settings/people – tam uvidíte Vypnout/Turn off.

2019-03-24 08_16_13-Nastavení.png

Je tam také možné v následující položce zvolit co se má/nemá synchronizovat, podívat se co máte u Google uložené

2019-03-24 08_16_48-Nastavení.png

TIP: Jak se zbavit zastavující se synchronizace v Chrome? pomůže v okamžiku, kdy se synchronizace zastavuje.

A také nastavit dodatečnou úroveň zabezpečení – změnit šifrování ukládaných dat s pomocí vašeho klasického hesla na samostatné heslo.

2019-03-24 08_17_38-Nastavení.png

Pár dalších užitečných tipů pro Chrome

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky