@365tipu

TIP#782: Jak resetovat Chrome a co to vlastně znamená?

Pokud používáte Google Chrome, tak jste to možná už tak nějak zjistili. Po letech používání začne být poněkud pomalejší., Povedlo se vám tam nashromáždit spoustu přídavků, pamatuje si spoust věcí, změnili jste nastavení (a nejspíš si ani nepamatujete kde a jak). Možná jste začali přemýšlet nad tím, že byste ho odinstalovali a nainstalovali znovu.

Tohle naštěstí udělat nemusíte, stačí udělat Reset, tedy uvést do výchozího stavu. Což odstraní všechny ty změny co jste provedli, ale některé věci ponechá.

2017-05-06 08_37_39-Nastavení.png

Reset zruší nastavení vyhledávače (zpět na Google.com), domovské stránky a záložek otevíraných při spuštění. Zruší se i nastavení nově otevíraných záložek, připnutých záložek. Promaže se i nastavení zákazů a povolení týkajících se webových stránek (jako je například přístup ke kameře, mikrofonu, otevírání vyskakovacích oken, posílání upozornění). Promažou se i cookies a dojde k zákazu (nikoliv smazání) všech rozšíření a vzhledů.

TIP: Jak zapnout a vypnout synchronizaci v Chrome a k čemu je to vlastně dobré ukáže jednu praktickou věc. Na kterou byste měli myslet i s ohledem na soukromí

Co se nezruší jsou vaše oblíbené (bookmarks), historie prohlížeče (která se navíc možná stejně ukládá u Google, pokud jste přihlášení účtem) ani uložená hesla (která se také možná ukládají u Google). Znamená to, že po Resetu se sice budete muset všude znovu přihlásit (protože smazané cookies), ale hesla si bude Chrome pamatovat.

Reset Chrome najdete v Nastavení -> Rozšířená nastavení a tam dole Resetovat

2017-05-06 08_39_46-Chrome Cleanup Tool.png

Užitečná možnost? Chrome Cleanup Tool sice neslouží přímo k resetu Chrome, to uděláte podle výše popsaného, ale pokud máte s Chrome problémy, tak může pomoci kontrolou profilu a odstraněním problematických věcí. Včetně různých virů,malware či adware. Po dokončení kontroly vás tak jako tak přivede na Resetovat.

Další užitečné věci k Google Chrome:

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky