@365tipu

TIP#925: Kde v Google Chrome v počítači, na Androidu a v iOSu najdu uložená hesla?

V Kde v Google najdu moje hesla z Chrome a z Androidu? Poznejte Google Password Manager se můžete dozvědět, jak se dostat k heslům, které jsou uloženy přímo u Google poté, co jste si nastavili synchronizaci s účtem u Chrome.

Uložena (a přístupná) je máte ale i přímo v Chrome, tedy i v situaci kdy nic nikam nesynchronizujete. Popsané je v Google Password Manager je ten nejjednodušší správce hesel a podstatná adresa pro přístup je chrome://settings/passwords přes kterou se k uloženým heslům dostanete na počítači. Zde si můžete hesla vyhledat, zobrazit i smazat.

2017-10-29 10_38_18-Nastavení.png

Od Chrome 62 jsou nově i v Chrome pro Android i iOS – dostanete se k nim přes Nastavení/Settings -> Ukládání hesel/Save Passwords  a jde vlastně o totožnou stránku s nastavením a hesly jako je dostupná v desktopové podobě Chrome.

V iOSu je navíc dostupná funkce EDIT umožňují označit snadno více hesel pro následné hromadné smazání a zobrazení hesla vypadá trochu jinak:

2017-10-29 10.43.07.png

TIP: V Co používat pro správu hesel? Jaké jsou alternativy pro LastPass? najdete tipy na správce hesel, programy bez kterých byste vůbec neměli přistupovat k Internetu. A hodit se může i Jak zjistit heslo, když jsem přihlášený

Vědět kde v Chrome najdete hesla je dobré v okamžiku, kdy se vám podařilo zapomenout heslo nebo ho nemáte uložené v klasickém Správci hesel. Při trošce štěstí jste si ho totiž uložili právě v některém z Chrome – pokud máte navíc Chrome synchronizované přes účet u Google, tak je k dispozici v kterémkoliv z nich. To že konečně od října 2017 můžete hesla zobrazit i v mobilním Chrome je velmi vítaná možnost.

Osobně jako primární správce hesel používám LastPassa, ale dělám skoro vždy i to, že vygenerovaná hesla nechávám ukládat přes Chrome do Google. Nedělám to pouze u služeb, které jsou opravdu podstatné, ale tam stejně vždy používám dvoufaktorové ověření přihlášení. Tady připomenu První věc, co musíte ochránit dvoufaktorovým ověřením, je váš e-mail. Smrtelně. Vážně.

Pokud máte jablečnou platformu tak mrkněte do Kde a jak v iPhone, iPadu a Mac/MacBooku najdu uložená hesla?

TIP: Jak zapnout a vypnout synchronizaci v Chrome a k čemu je to vlastně dobré ukáže jednu praktickou věc. Na kterou byste měli myslet i s ohledem na soukromí

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky