@365tipu

TIP#765: Google Password Manager je ten nejjednodušší správce hesel

Málokomu dojde, že Google Password Manager je v zásadě klasický správce hesel (viz Co používat pro správu hesel? Jaké jsou alternativy pro LastPass?) a umožňuje vše to, co od správce hesel očekáváte – tedy zpřístupnění hesel na všech zařízeních kde je potřebujete, vyhledání určitého hesla přímo v aplikaci (i na webu) a synchronizaci hesel na zařízeních kde si pořídíte Chrome a přihlásíte se ke svému účtu.

Google Password Manager si pořídíte snadno – používáte-li Chrome, tak se vám ukládají hesla. Tedy pokud jste to záměrně nevypnuli. Navíc,jakmile si Chrome přihlásíte k nějakému účtu (Google účtu), tak se hesla ukládají v úložišti u Google. Což umožňuje to, že kterékoliv další Chrome, které máte na počítači, tabletu či mobilu, může tato hesla získat. Stačí se přihlásit.

Synchronizovat hesla si tak můžete mezi Windows. Mac, Chrome OS i Linuxem na počítačích, Androidem a iOsem na mobilech či tabletech..

Vyhledávat si hesla můžete také snadno, stačí přejít na passwords.google.com. Můžete je tam i mazat. Web je použitelný jak na počítači, tak na mobilních telefonech. Na témže místě se dá nastavit, jak s hesly bude Google (Chrome) pracovat.

TIP: Jak resetovat Chrome a co to vlastně znamená? se určitě bude jednoho dne hodit.

2017-04-14 07_44_43-Saved passwords.png

Nastavení toho co bude Chrome synchronizovat „do cloudu“ je jednoduché, stačí zajít v Chrome na chrome://settings/SyncSetup. Můžete si tam určit co chcete či nechcete ukládat a také to, jakým způsobem budou data šifrována – na výběr je pomocí hesla co používáte pro váš účet u Google nebo pomocí samostatného hesla (vyšší bezpečnost, samozřejmě úměrná kvalitě hesla).

2017-04-14 07_45_43-Nastavení – Přihlaste se pomocí účtu Google.png

V Chrome se ke správě uložených hesel dostanete v chrome://settings/passwords – ukládání nových hesel probíhá při přihlášení, pokud heslo změníte, Chrome se vás také zeptá na nové uložení.  Na tohle adrese v Chrome můžete i hesla snadno hledat, zobrazovat i mazat. A také si nastavovat na kterých webech se hesla nikdy neukládají. Viz též Kde v Google Chrome v počítači, na Androidu a v iOSu najdu uložená hesla?

TIP: Pokud si pořídíte něco jako LastPass (správce hesel) a v Chrome nevypnete ukládání hesel, tak si budou hesla pamatovat oba. Což nemusí být vůbec na škodu, záloha se hodí.

2017-04-14 07_48_08-Nastavení – Hesla.png

Chrome navíc už pár měsíců nabízí i generátor silných hesel – pokud tuto možnost nevidíte, tak skočte do chrome://flags a najděte si tam Enable password generation a nastavte na Enabled.

Nezapomeňte, že pokud se vydáte používat Google Password Manager, tak je velmi vhodné si účet u Google ochránit dvoufaktorovým přihlášením.

TIP: Google Password Manager řeší už jeden dřívější tip: Kde v Google najdu moje hesla z Chrome a z Androidu? Poznejte Google Password Manager

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky