@365tipu

TIP#416: Kde v Google najdu moje hesla z Chrome a z Androidu? Poznejte Google Password Manager

Google Chrome a váš telefon či tablet s Androidem jsou napojitelné na účet u Google a poté, pokud to samozřejmě chcete, mohou ukládat vámi používaná hesla. Ty se ukládají do cloudu (tedy do Gooogle cloudu) a má to tu výhodu, že je budete mít k dispozici i na dalších zařízeních. Není to sice tak dokonalé jako klasický správce hesel, ale užitečné to umí být dost. A je dobré vědět, že k uloženým heslům se můžete dostat i přes web.

Stačí když se na passwords.google.com přihlásíte k příslušnému učtu. Můžete tam nastavit jak se práce s hesly chová, ale také můžete vidět všechna uložená hesla – kliknutím na symbol oka se místo hvězdiček ukáže uložené heslo. A pomocí křížku můžete heslo z databáze odstranit.

2016-02-19 15_10_15-Saved passwords.png

To, že někde v cloudu ukládáte hesla v „čitelné“ (respektive získatelné) podobě je samozřejmě jeden z těch hodně podstatných důvodů, proč používat dvoufaktorové ověření.

TIP: Užitečné čtení je v Jak zjistit heslo, když jsem přihlášený

2016-02-19 15_15_30-Nastavení – Přihlaste se pomocí účtu Google.png

Pokud nechcete aby v Google byly hesla uloženy, tak je především nutné je prostě nezačít ukládat. Pokud se vám už podařilo jich tam spoustu uložit, tak je možné jejich čitelnou podobu odstranit nastavením synchronizacechrome://settings/syncSetup je nejsnazší cesta, jak se tam dostanete. Stačí když vyberete, že se hesla mají šifrovat pomocí vlastní heslové fráze (výchozí nastavení šifruje pomocí vašeho hesla u Google).

Chcete o správě hesel s pomocí Chrome a Google vědět více? Pokračujte do Google Password Manager je ten nejjednodušší správce heselKde v Google Chrome v počítači, na Androidu a v iOSu najdu uložená hesla? Pro jablečnou platformu do Kde a jak v iPhone, iPadu a Mac/MacBooku najdu uložená hesla?

TIP: Jak resetovat Chrome a co to vlastně znamená? se určitě bude jednoho dne hodit.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky