Zásadní volby, které byste si měli zapnout v novém Chrome

Chrome je na @365tipů tématem řady tipů (hledejte třeba přes štítek Chrome) ale jeden mimo pořadí (a tedy nečíslovaný) prostě musím pustit ven. To proto, že po reinstalaci Windows na SSD znovu nastavuji různorodé profily Chrome pro jednotlivé projekty. A pokaždé musím aktivovat některé zásadní volby v Nastavení.

2017-05-13 09_16_01-Nastavení.png

Vždy si zapněte otevírání záložek, které jste měli otevřené před zavřením Chrome. Tedy nastavte Pokračovat tam, kde jste přestali. Zajistí vím to, že může klidně zavřít celé Chrome a při novém otevření tam mít to co jste měli. Chrome se o totéž postará při pádu, tedy pokud to budete chtít. Jak to najdete v Safari viz tento tip.

Protože určitě budete používat záložky, tak si hned o kousek níže nastavte Vždy zobrazovat lištu záložek.

TIP: V květnu 2020 se v Chrome objevilo něco moc užitečné. Mrkněte do Jak na skupiny záložek v Chrome a k čemu možnost seskupit záložky může být užitečná

Chrome (ale i Firefox) umí profily, dost zásadní pomůcka, kterou je dobré se naučit využívat. Viz Jak řeším projekty (vlastní i pro klienty). Krok za krokem (8). Profily v prohlížeči Chrome. S tím souvisí i to, že se velmi hodí abyste Chrome používali s účtem od Google – i když nebudete používat profily na více počítačích, budete mít zálohu oblíbených, hesel, historie i dalších věcí.

Nepostradatelná rozšíření pro Chrome najdete tipy na užitečná rozšíření a nezapomeňte, tady platí, že je dobré si rozšíření pořizovat s rozvahou.

Z mého pohledu jsou tohle první dvě nejzásadnější. Máte nějakou jinou zásadní, kterou byste doporučili dalším lidem? Napište.

TIP: Jak zapnout a vypnout synchronizaci v Chrome a k čemu je to vlastně dobré ukáže jednu praktickou věc. Na kterou byste měli myslet i s ohledem na soukromí