Jak v Chrome vypnout (nastavit) blokování otravné reklamy

Chrome tento týden přidalo blokování reklamy. Dlouho očekávané a zdaleka ne tak komplexní a užitečné, jako když si pořídíte skutečný blokátor reklamy (jako je například uBlock Origin). Jak to funguje můžete najít v kostce v Google začal 15. února blokovat „otravné“ inzeráty. Jak to funguje? A co váš web?

Podstatné je, že blokovat či neblokovat reklamu je vaše volba. Ať už kompletně nebo na vybraných webech – blokování totiž můžete kompletně vypnout a také na konkrétním webu nastavit, že pro ten jeden web nemá být aktivní.

2018-02-18 13_22_27-Nastavení

2018-02-18 13_22_38-Nastavení

Kompletní vypnutí najdete v Settings/Nastavení -> Advanced/Rozšířená nastavení -> Privacy and security/Ochrana soukromí a zabezpečení -> Content Settings/Nastavení obsahu -> Ads. Tam najdete Blocked on sites that tend to show intrusive ads (recommended) vypadá kako když není aktivní – přepínač prostě přepněte, čímž se změní na Allowed/Povoleno

2018-02-18 13_12_35-.png

Pro určitý konkrétní web musíte onen web otevřít a v adresní /URL/ řádce vlevo vyvolat menu a tam zvolit Site Settings/Nastavení webu -> Ads/Reklama a tam máte na výběr mezi Block/Blokovat a Allow/Povolit

Blokování inzerce je k dispozici od verze 64, v předchozích verzích Chrome výše popsané volby nejsou k dispozici.

Pokud máte verzi 64 a přesto výše popsané volby nemáte, tak to asi bude chtít trpělivost, Google zpřístupňuje blokování (osobně bych tomu spíše říkal filtraci) otravné inzerce postupně.

Reklamy