TIP#1213: Jak změnit heslo na WiFi ?

Pokud máte WiFi Router a potřebujete změnit heslo pro domácí WiFi, tak je to velmi jednoduché. Musíte se do domácí sítě připojit, buď přes WiFi nebo přes kabel s Ethernetem, najít administrační rozhraní (bývá na IP adrese routeru) a přihlásit se do administrace (správy) routeru. Pro některé modernější routery můžete využít mobilní aplikaci (mají to takhle například TP-Link Deco m5).

Pak už jen stačí najít sekci věnující se WiFi a tam nastavit nové heslo – pokud má router více podporovaných pásem (2.4 GHz a 5 GHz) tak je možné, že budete mít oddělené sítě a tím i samostatná hesla. Nové heslo musí být dostatečně silné a neuhádnutelné.

2018-11-03 16.03.55.png
Nastavení hesla pro Wi-Fi pro Deco m5

Pokud se do administrace routeru nemůžete dostat, budete ho muset resetnout (uvést do výchozího nastavení). Většinou je na těle routeru nějaký knoflík, přepínač či otvor, pomocí kterého se to dělá. Pozor, resetnutím routeru se zruší vše co jste si nastavili.

TIP: Změna hesla je předmětem Jak se zbavit někoho kdo se připojil/připojuje na moji Wi-Fi?

Změna hesla WiFi hotspotu vytvořeného na počítači či mobilu

Pokud máte WiFi hotspot vytvořený z počítače, notebooku či telefonu, tak musíte v takovém zařízení najít místo, kde se zapíná/vypíná hotspot – tam bude také možné nastavit nové heslo. Tady například viz Vytvořte z vašeho počítače/notebooku s Windows 10 WiFi hotspot

2018-11-03 16.06.53.png
Nastavení hesla pro Wi-Fi hotspot v MIUI 10

Změna hesla mobilního LTE hotspotu

Pokud máte LTE hotspot v podobě samostatné krabičky, tak je to podobné jako u klasického routeru – musíte se dostat do administrace/správy – opět tedy připojit přes WiFi a pak použít webově dostupnou administraci nebo administrační aplikaci. Stejně jako u routeru můžete v nejhorším využít i reset.

Změna hesla WiFi zapamatované v zařízení

Poslední varianta je ta, že potřebujete změnit uložené heslo u WiFi zapamatované v počítači či mobilu. Tady je dobrá zpráva ta, že pokud se změnilo heslo samotné WiFi, tak se na to počítač či mobilní zařízení samo zeptá. Pokud chcete změnit heslo ručně (zvláštní nápad, ale budiž), tak nejrychlejší cesta je on WiFi ze zapamatovaných odstranit.

Ve Windows se vám může hodit Jak se ve Windows 10 zbavit uložených Wi-Fi sítí? a pro iOS či Android se prostě vydejte do seznamu WiFi sítí, najděte tu co chcete odstranit a většinou stačí si zobrazit její detaily a tam najdete odstranění.

TIP: V  najdete množství užitečnýc tipů a tríků týkající se Wi-Fi. A související tip je určitě Jak zjistit heslo na WiFi?