Jak se ve Windows 10 zbavit uložených Wi-Fi sítí?

Ve Windows 10 (ale i v předchozích verzích) se ukládají WiFi sítě, ke kterým jste se připojili (včetně hesel, pokud o to stojíte, a dalších parametrů). Může se vám ale stát, že seznam zapamatovaných sítí potřebujete smazat. Udělat to jde v Network & Internet (Síť a Internet). Tam se dostanete třeba přes Nastaveni/Settings (Win+I).

Tady můžete (pokud máte v počítači Wi.-Fi) vybrat Wi-Fi a pokračovat můžete na Spravovat nastavení Wi-Fi  (Manage Wi-Fi Settings). Což už možná znáte, protože téhle části se věnoval i jeden z dávných tipů – Jak vypnout sdílení WiFi ve Windows 10? Jak zamezit sdílení hesel k vaší WiFi?.

2016-03-25 15_25_28-Nastavení.png

Když zde odrolujete podstatně níže, tak uvidíte Spravovat známé sítě (Manage known networks) a u každé sítě můžete vybrat Odebrat/Forget.

Jenže, co když těch sítí je poněkud hodně a vy byste se uklikali k smrti? Tady se vám bude hodit to, že zapomenout Wi-Fi sítě lze z příkazové řádky. Pochopitelně pouze takové, kterou spustíte jako správce.  Mimochodem, tohle funguje i ve Windows 8 a mohlo by i ve Windows 7 – myslím že i tam je netsh k dispozici.

Podívat se na přehled WiFi sítí můžete pomoci: netsh wlan show profiles

mazat jednu konkrétní síť pomocí: netsh wlan delete profile name=“jméno_profilu“

Pokud se teď ptáte, jak smazat všechny pomocí jednoho příkazu? Mělo by to jít tak, že místo „jméno_profilu“ použijete hvězdičku. Ale přiznám se, že se mi to zkoušet nechtělo, přišel bych o pár desítek WiFi nastavení v notebooku, které pravidelně používám.

Co se vám ještě může hodit