Jak z počítače s Windows 10 udělat WiFi hotspot? A mělo by to snad fungovat i v osmičkách

Pokud máte počítač připojený k Internetu a navíc vybavení WiFi (notebook zejména), tak z něj můžete udělat WiFi hotspot (wireless hotspot),  který přes WiFi umožní přistupovat k Internetu. Bude vám k tomu stačit spustit příkazovou řádku jako správce (Win+X a vybrat například tam) a pak ještě něco naklikat.

Prvni krok: Ve spuštěné příkazové řádce postačí nejprve spustit

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=název_sítě key=heslo_sítě“ (kde si nahradíte název_sítě za něco vlastního, stejně jako si nastavíte vlastní heslo.

Poté ještě spusťte

netsh wlan start hostednetwork“ čímž se WiFi htotpost aktivuje.

2015-08-18 14_19_17-Síť Ethernet - vlastnostiDruhý krok: Musíte si najít Síťová připojení (Network Connections, také jsou mimochodem ve Win+X) a otevřít si Vlastnosti (Properties) hlavního internetového připojení a na záložce Sdílení (Sharing) nastavit „Allow other network users to connect through this computer’s internet connection“ neboli „Umožni ostatním uživatelům v síti využívat připojení k internetu tohoto počítače“ a v rozbalovacím prvku pod tím vybrat které že to připojení k tomu bude sloužit.

Mimochodem, podobně by to mělo zafungovat i v případě, kdy máte notebook s mobilním internetem – můžete ho sdílet s dalšími lidmi. Nebude to fungovat, pokud vy sami jste připojení k WiFi. To jen tak pro jistotu raději dodám.

A dodatek, zastavení hotspotu je „netsh wlan stop hostednetwork“ (pochopitelně opět v příkazové řádce)

Pokud tohle všechno chcete prostě naklikat, tak viz Vytvořte z vašeho počítače/notebooku s Windows 10 WiFi hotspot

TIP: Jak ve Windows 10 Fall Creators Update vyřešit odpojující se WiFi? K čemu je Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter? je související tip