@365tipu

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače s Windows 10.

Pokud máte váš počítače či notebook připojený k sítí přes Ethernet (nebo mobilní Internet) a máte na něm WiFi, tak je možné vytvořit mobilní hotspot – stačí zajít na Win+I -> Network & Internet/Síť a Internet -> Mobile hotspot/Mobilní hotspot. Tam najdete přepípántko pro zapnutí a vypnutí a a nastavení přes kterou síť jste připojeni k Internetu – Share my Internet connection from

2017-12-10 11_15_12-Nastavení.png

Dozvíte se tam i název WiFi sítě, na kterou se budou moci připojit další zařízení a heslo které budou potřebovat. Pokud si chcete název i heslo přizpůsobit, stačí kliknout na Edit.

Pokud má počítač síťovou kartu a k tomu Wi-Fi i Bluetooth, tak si můžete vybrat – hotspot lze vytvořit i přes Bluetooth.

POZOR: Pokud volbu Mobilní hotspot nevidíte nebo ji není možné aktivovat, tak je to dáno tím, že nemáte WiFi nebo nejste připojeni tak, aby bylo možné hotspot vytvořit – což může být dáno tím, že například nejste připojení do sítě přes kabel..

Mobilní/WiFi hotspot si navíc mohou zařízení zapnout na dálku (Windows 10 Professinal pouze) – pokud nechcete aby to bylo možné, tak postačí nastavit Turn on remotely na Off/Zapnout vzdáleně. Aby to nějaké zařízení mohlo udělat, musí dojít k spárování přes Bluetooth.

V starším Jak z počítače s Windows 10 udělat WiFi hotspot? A mělo by to snad fungovat i v osmičkách zjistíte, jak je to možné udělat z příkazové řádky a dokonce i ve starších verzích Windows.

Pokud hledáte mobilní Internet na cesty, tak viz Jak si zajistit mobilní internetové připojení kdekoliv? Pořiďte si LTE hotspot

A hledáte-li jak na to na iPhone, tak viz  Jak na iPhone zprovoznit hotspot a připojit se k němu

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 obsahuje stovky tipů pro všechny verze Windows

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky