@365tipu

Co je nového s WiFi ve Windows Anniversary Update? Sdílení přes WiFi Sense je pryč

Ve Jak vypnout sdílení WiFi ve Windows 10? Jak zamezit sdílení hesel k vaší WiFi? je popisováno jak se ve Windows 10 chová připojování přes WiFi, hlavně WiFi Sense – funkčnost, která za jistých okolností mohla znamenat dost zásadní problém pro firemní sítě (ale nakonec i pro domácí). Windows 10 Anniversary Update (AU) tuhle kontroverzní záležitost ruší.

Nově tedy není možné sdílet hesla k WiFi s kontakty z Facebooku, Outlook.com ani Skype. Ve WiFi Sense zbylo jenom to, že připojuje k veřejně dostupným WiFI hotspotům – zbytky všeho najdete v Nastavení -> Sít a Internet -> Wi-Fi.

2016-08-11 19_11_34-ddoc-tosh – Připojení ke vzdálené ploše.png

V české verzi Windows se Wi-Fi Sense navíc říká Inteligentní Wi-Fi a automatické připojování k otevřeným (veřejně přístupným) hotspotům je vypnutí. Osobně bych doporučoval to nechat vypnutí a vše řešit manuálně. Vedle toho je v Nastavení Wi-Fi ještě možnost zapnotu Sítě Hotspot 2.0 a Placené služby Wi-Fi (kde zmateně zjistíte, že se Windows budou připojovat k otevřeným WiFi, aby našly placené WiFi).

Sítě HotSpot 2.0 jsou novinku ve Windows 10 AU a pokud netušíte o co jde, tak je to něco známého jako HS2, ale také Wi-Fi Certified Passport a jde o standard používaný Wi-Fi Alliance pro budování veřejné přístupných sítí – zařízení používající Wi-Fi by se mělo na takového sítě umět připojit automaticky a také zůstat připojenéí při přecházení mezi různými segmenty.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky