@365tipu

Jak je to s projekcí displejů mobilních telefonů na Windows 10? A co je to Miracast?

S Windows 10 (Anniversary Update) dorazila možnost přenášet displej Androidího mobilu na displej počítače (funguje i pro Windows 10 Mobile a teoreticky cokoliv, co umí Miracast). K tomu by ale mělo stačit jenom v Akčním (upozornění) centru kliknout na Connect a na Androidu se musíte vydat do Setting/Nastavení -> Display/Obrazovka -> Cast/Odeslat.

Ani tady ale neočekávejte, že by to nějak napoprvé a snadno fungovalo – je to sice už docela dlouho existující technologie (Miracast), ale nějak to nic neznamená. Občas tomu pomůže ručně spustit aplikaci Connect ze Start menu, ale ani to není zárukou. Rovnou upozorním, že neznámo proč bylo z Nexus řady právě tohle odstraněno. Nutno dodat, že aby tohle fungovalo, tak je taky nutné, aby obě zařízení měla aktivní WiFi a dokázala se přímo propojit (Miracast neběhá po klasické síti co máte doma či v práci, jde opravdu o přímé spojení přes WiFi)

Miracast má ale i případný další háček, na některých zařízeních bude varovat před možným špatným výsledkem s ohledem na nedostatečně výkonné hardware. Nečekejte také, že se Miracast objeví v iOSu (iPhone, iPad) ani v OS X – tam má Apple vlastní AirPlay.

2016-11-04 12_39_33-Settings.png

Pár dalších poznámek

Výše popisované není jenom v desítkách, už Windows 8.1 uměly použít Miracast pro projekci vašeho počítače/notebooku/tabletu pomoci Miracastu na projektory, displeje či televize. Coby vhodná náhrada jinak běžně používaného kabelového (VGA/HDMI) připojení to určitě bylo dobré. Byť i tam platilo, že to byla dost loterie, jestli to bude fungovat. Až ve Windows 10 je dostupné Miracast schopné přijímat.

Pokud máte počítač bez Wi-Fi, tak Miracast používat, pochopitelně, nemůže. Ale je dobré vědět, že existují adaptéry pro HDMI i USB, které přinesou Miracast i do takovýchto zařízení.  Miracast vlastně můžete chápat i jako „Bezdrátové HDMI“.

Miracast slouží k projekci displeje někam jinam, pokud jste si zvykli na technologie jako AirPlay či ChromeCast, tak tohle je poněkud omezenější. Neumožňuje to streaming obsahu z jednoho zařízení na druhé, skutečně to bude jenom přenášet obsah displeje.

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 je stále zde a stále roste.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky