@365tipu

TIP#396: Jak se ve Windows 10 podívat na uložená hesla k WiFi?

Tohle se může sakra hodit, pokud jste si uložili heslo k WiFi v okamžiku připojení a pak ho někomu dalšímu potřebujete říci, nebo se sami podívat pro připojení jiného zařízení. Ale než to prozradím, tak připomenu užitečný tip Jak vypnout sdílení WiFi ve Windows 10? Jak zamezit sdílení hesel k vaší WiFi? Jde totiž o jednu ze zásadních věci týkající se zabezpečení firemních i soukromých WiFi.

2016-01-30 09_46_30-MICROCOMDD – vlastnosti bezdrátové sítě.png

Ale zpět k tématu, první způsob, kde získat heslo k WiFi je jednoduchý, ale má to jeden zásadní háček – musíte k ní být aktuálně připojení. Pak můžete spustit z příkazové řádky ncpa.cpl (nebo se tam dostat přes ovládací panely, jde o klasický ovládací panel Síťová připojení, stejně tak je to dostupné přes WiFi ikonku). Tam si pravým tlačítkem vyvolejte menu na WiFi sítí, vyberte Status poté Wireless Properties (Vlastnosti bezdrátového připojení) a pokračujte do Security/Zabezpečení a tam už najdete políčko pro heslo. Stačí kliknout na zobrazení v čitelné podobě a heslo máte.

TIP: Kde ve Windows 11 najdu hesla pro Wi-Fi?

Tohle funguje nejenom v desítkách, ale kdy přesně doplnil Microsoft možnost zobrazit heslo místo hvězdiček už si jistý nejsem. Ale zato to nemusí fungovat, pokud  je připojení k sítí řízeno doménou.

Ale není ještě všem možnostem konec, je tu druhá možnost. Pokud chcete zjistit heslo k síti kam nejste připojení?

K tomu můžete použít spuštěný příkazový řádek a začít „netsh wlan show profiles„. Najděte si jméno sítě, kterou chcete prozkoumat a to použijte v následujícím příkazu:

netsh wlan show profile name="jméno sítě" key=clear

To „key=clear“ na konci vám zajistí zobrazení hesla v čitelné podobě. Možná budete potřebovat spustit příkazovou řádku jako správce.

TIP: Jak zjistit heslo, když jsem přihlášený

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky