@365tipu

TIP#2109: Jak na iPhone zprovoznit hotspot a připojit se k němu

Hotspot je označení pro zařízení umožňující připojení k Internetu přes Wi-Fi. Vyžaduje aby samo zařízení bylo připojeno k Internetu a mělo další způsob, jak se k němu mohou připojit další zařízení.

iPhone (ale i iPad) může sloužit jako hotspot pro připojení k Internetu – další zařízení se připojují přes Wi-Fi, tedy jako kdyby se připojovala k Wi-Fi routeru, a telefon či tablet používají mobilní připojení k Internetu. 

TIP: Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače s Windows 10.

Osobní hotspot/Personal hotspot  najdete jako samostatnou položku v Nastavení/Settings (ale také v Nastavení/Settings -> Mobilní data/Mobile data) a tamtéž je také první možnost zapnutí a vypnutí. Stačí Povolit připojení ostatním přepínač dát do zapnuto nebo vypnuto.

Vždy je nutné nastavit Heslo Wi-Fi – alespoň osm znaků dlouhé a smí obsahovat pouze písmena, číslice a znaky v ASCII (kam tedy například nepatří české znaky s diakritikou). Případná změna hesla vede k odpojení připojených zařízení. . 

Pokud máte nastavenou rodinu, tak je navíc možné osobní hotspot sdílet s dalšími členy rodiny. Ti se mohou kdykoliv potřebují připojit na vaše zařízení. Výhoda je, že členové rodiny se k hotspotu připojí bez nutnosti zadávat heslo. 

TIP: Máte iPad či iPhone u T-Mobile a nefunguje vám osobní hotspot nebo LTE?

Aktivace/deaktivace hotspotu je možná v Ovládacím centru – musíte ale “rozbalit” (dlouhým stisknutím uprostřed mezi ikonkami) panel s Wifi/Bluetooth a tam najdete Osobní hotspot/Personal hotspot

Mimo Wi-Fi se mohou další zařízení připojit k hotspotu i přes Bluetooth nebo USB. 

  • Připojení přes Wi-Fi probíhá stejně jako k jakékoliv běžné Wi-Fi – v Ovládacím centru nebo v Nastavení -> Wi-Fi stačí najít Wi-Fi hotspotu a připojit se. 
  • Přes Bluetooth je možné se připojit pouze z Mac, PC nebo nějakého jiného zařízení než je iPhone/iPad – tam je vždy nutné se připojit přes Wi-Fi
  • Připojení přes USB je možné pouze z Mac či PC (kde je nutné mít iTunes)

Vás hotspot se bude jmenovat jako vaše zařízení. Aktivace hotspotu vás odpojí od Wi-Fi sítě a začnete využívat mobilní data pokud se jakékoliv další zařízení připojí přes Wi-Fi.  

Vypnutím hotspotu odpojíte připojená zařízení. Ta se mohou odpojit sama. 

Pamatujte na to, že připojení přes Hotspot využívá mobilní data a budete je tedy čerpat a může to velmi výrazně ovlivnit váš měsíční dostupný objem (FUP).

TIP: Další tipy a triky pro iPhone a iPad najdete v  Jak na iPhone/iPad

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky