@365tipu

TIP#911: Jak na iPadu či iPhone číst e-knihy?

Nechme stranou to, že pokud chcete číst knihy v elektronické podobě (e-knihy), tak skutečná čtečka co nemá LCD (ale e-ink displej) je v mnoha ohledech lepší (výdrž, šetření očí). Máte iPad či iPhone, nechcete si kupovat další zařízení, ale chcete číst e-knihy.

2017-10-11 06.49.53.png

iBooks a Apple Book Store je něco, co máte nadělené přímo od výrobce. Můžete si tam kupovat e-knihy, můžete si nahrávat vlastní (PDF a ePub). To druhé budete asi potřebovat, přeci jenom nabídka českých titulů v Book Store vám asi časem přestane stačit. Pokud si e-knihy budete kupovat jinde, tak velmi málokdy budete mít problém je dostat právě do iBooks. Možná dobré vědět i to, že v iBooks si můžete užívat i audioknihy, ale to už je trochu jiné téma.

Google Play Books najdete také v App Store, takže pokud máte knihy koupené u Google tak nic nebrání číst je i na iOSu.

GoodReader může být dobrá čtečka PDF e-knih, pokud nechcete používat přímo iBooks. Musíte si ho koupit, ale za těch pár dolarů stojí. A je to dlouholetá stálice.

TIP: V čem číst e-knižky? Jaké softwarové e-čtečky si pořídit?  poradí s e-čtečkami hlavně pro Windows, ale najdou se tam i další platformy. Pro Android hledejte ve V jakých aplikacích na Androidu číst e-knihy? Ty nejlepší e-knižní čtečky

Kindle od Amazonu je samozřejmě především hardware, skutečná e-čtečka. Ale je to také aplikace, kterou si můžete zdarma pořídit v App Store (ale také pro Android či Windows, což je dost zásadní výhoda). Amazon má velmi rozsáhlou zásobu e-knih ve svém obchodě, takže tady budete moci nakupovat a nakupovat. Ale stejně jako u iBooks nic nebrání tomu, abyste si do Kindle nahrávali knihy pořízené jinde. Osobně používám na iPadu právě Kindle, výjimečně iBooks. Ke Kindle se vám bude hodit Jak do Kindle pro PC dostat vlastní knihy? Rychle a snadno

2017-10-11 06.51.04.png

Chunky Comic Reader zmíním hlavně pro to, že jde specializovanou e-čtečku určenou pro komiksy. Proto například není dostupná pro iPhone, přeci jenom tyhle obrázkové skvosty je potřeba číst na větším displeji. )

Rakuten Overdrive bych asi také doporučil prozkoumat. Pro velkou nabídku zdarma dostupných e-knih (a můžete mít i pro Android a Windows).

Nook patří k Barnes & Noble a tím pádem k dalšímu zdroji e-knih. Můžete si ho pořídit prostě i třeba jenom pro další možný zdroj zdarma dostupných e-knih.

Kobo si můžete chtít pořídit z prakticky stejného důvodu, pro další nabídku e-knih. Patří také k těm historicky známým e-čtečkám.

Scribd je něco jako Netflix, můžete si zde za měsíční předplatné číst co hrdlo ráčí. Jasně, nečekejte české e-knihy, ale pokud máte nějaké ty peníze, tak tohle může být zajímavá alternativa.

TotalReader zvládá množství formátů a navíc i předčítání. K dispozici ve zdarma i placené podobě.

TIP: Zdejší tipy týkající se e-knih najdete snadno třeba přes štítek e-knihy. Snad tam budou všechny.  Nezapomeňte na Tipy a triky pro Apple iOS (iPhone, iPad)

PS: Pokud hledáte audioknihy, tak na Flowee.cz je užitečný přehled Kde stahovat audioknihy zdarma?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky