@365tipu

TIP#1418: V jakých aplikacích na Androidu číst e-knihy? Ty nejlepší e-knižní čtečky

Čas splnit jeden rest, dát inspiraci na e-čtečky pro Android. To proto, že ty pro iOS už tady tip dlouho mají (Jak na iPadu či iPhone číst e-knihy?) stejně tak jako ty pro počítač (V čem číst e-knižky? Jaké softwarové e-čtečky si pořídit?)

Na Androidu je k dispozici množství čteček e-knížek, hodně jich je dostupných zdarma, některé vyžadují placení, občas je tam placení pro zpřístupnění pokročilých funkcí.

Amazon Kindle byste asi měli mít skoro v povinné výbavě. Nejlepší na knížky co si pořídíte přímo na Amazonu (ať už koupené, nebo ty zdarma dostupné) nebo si je do knihovny na Amazonu prostě pošlete. Ke Kindle je tu jeden užitečný tip – Jak do Kindle pro PC dostat vlastní knihy? Rychle a snadno

2019-08-11 10.57.47.png

Google Play Books byste v telefonu/tabletu určitě mít měli, je součástí knižního obchodů Google, takže podobně jako u Kindle si zde můžete kupovat knížky.

Kobo Books je třetí knižní obchod – vedle e-knih umí i audio knihy.

Nook je čtvrtý konkurent v knižních obchodech, podobně jak Amazon navíc prodává klasické knihy a navíc má kamenná knihkupectví (v Česku samozřejmě že ne)

Aldiko Book Reader je dlouholetá stálice, dostupná zdarma (budete mít v aplikaci inzeráty) nebo za peníze (bez inzerátů).

AIReader se bude hodit pokud máte starší verze Androidu, potřebujete podporu většího množství formátů (a nechce se vám konvertovat přes Calibre, například). Zdarma dostupné, ale můžete dobrovolně přispět. Najdete tu například i předčítání knih (v angličtině, pochopitelně)

Bookari eBook Reader (bývalý Mantanbo Reader). Zdarma s inzerci, placená bez.

EBookDroid je kompletně zdarma, umí řadu formátu, má doplnitelné pluginy.

FBReader je další letitá klasika, využívá Google Cloud pro synchronizaci mezi více zařízeními a je dostupný zdarma.

Foxit PDF Reader Mobile je asi dobrá volba pokud budete číst knížky jenom v PDF.

Moon+ Reader nejde nezmínit, když už tu padlo pár stálic. Možná se vám nebude líbit poměrně velké množství inzerátů.

PocketBook Reader je také jedna ze starých stálic – zdarma dostupná aplikace toho umí hodně.

Další možnosti

PS: Výčet zdaleka není úplný, pokud máte tip na nějakou opravdu dobrou e-knižní čtečku pro Android, dejte vědět ať je možné doplnit

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky