@365tipu

TIP637: Jak do Kindle pro PC dostat vlastní knihy? Rychle a snadno

Možná jste si pořídili Kindle pro PC, tedy klasické software pro počítač umožňující číst knihy z Kindle. Může se hodit pokud máte tablet či notebook s Windows, ale i jako vhodný doplněk k klasické čtečce Kindle. A možná jste po spuštění zmateně hledali, jak tam dostat vlastní e-knihy – jediné co jste totiž našli je import (nahrání) PDF, ale to není to pravé ořechové.

Nejjednodušší cesta jak do Kindle pro PC dostat vlastní e-knihy je najít si složku kam je ukládá – tu zjistíte případně v Nastaveni (kde ji můžete i klidně změnit) – zpravidla to bude My Kindle Content v Dokumentech pod vaším uživatelským profilem ve Windows (takové to \Users\vaše_id\Documents\My Kindle Content).

Pak už stačí tuto složku klasicky otevřít a zkopírovat do ní vaše e-knihy. Mohou být ale jedině v .mobi (ale samozřejmě i PDF) formátu. Po každém nakopírování nových knih je nutné Kindle pro PC zavřít a znovu otevřít.

2016-10-22 11_40_43-Daniel's Kindle for PC 2.png

TIP: V Jak číst pdb ve Windows a v jaké podobě můžete mít e-knihy? zjistíte jaké formáty e-knih existují. A také tam najdete zmínku o Calibre, pomocí kterého můžete jiné e-knižní formáty konvertovat na .mobi abyste je mohli číst v Kindle (o čemž je řeč v Jak jednoduše vytvořit e-knihu z PDF, Wordu či jiných formátů?).

V čem číst e-knižky? Jaké softwarové e-čtečky si pořídit? vám pomůže najít tu správnou e-čtečku

Pozor na maličkost, že Kindle má Kindle pro PC (Kindle for PC) (klasickou aplikaci pro Windows) a také Kindle aplikaci pro Windows 8/10 (tu najdete ve Store). Té druhé se spíše vyhněte, navíc tam tenhle postup nepomůže. Mimo to ještě existuje Kindle Cloud Reader, což je webová aplikace pro čtení e-knihy tam, kde není dostupná přímo aplikace od Amazonu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky