@365tipu

Kde vypnout a zapnout Windows Defender? A jak je to s antivirem ve Windows 10?

Ve Windows 10 je zabudovaný Windows Defender, tedy antivirový program. Lze o něm říci, že na základní antivirovou ochranu plně postačí, ale pokročilejší věci od něj nečekejte. Stejně jako od něj nemůžete čekat, že by detekoval nějaké to adware, crapware a další zvířátka, na to pořád budete potřebovat něco víc (viz Jak odstranit z Windows malware, adware či bloatware).

Co je nového u Windows Defenderu ve Windows 10 Creators Update? zjistíte co se změnilo od dubna 2017 v nové verzi Windows. A změnilo se i vypínání Denderu, které se teď děje přímo v něm, respektive v novém Centru zabezpečení.

Přes Ochrana před viry a hrozbami -> Nastavení ochrany před viry a hrozbami se dostanete k původně samostatným  možnostem vypnutí a zapnutí Defenderu.

2017-04-07 17_42_29-Centrum zabezpečení v programu Windows Defender.png

Vypnutí a zapnutí Defenderu do března 2017

Zapnutí a vypnutí Defenderu najdete v Nastavení -> Aktualizace a zabezpečení -> Windows Defender. Až do Windows 10 Creators Update (do března 2017) platilo, že právě tam můžete vypnout ochranu v reálném čase, cloudovou ochranu (posílání informací do Microsoftího cloudu a čerpání informací z něj) a Odeslání ukázkového souboru (odeslání nalezeného malware, viru). Můžete zde nastavit i Vyloučení, kde určíte soubory/složky/typy souborů/procesy, které nemá Defender kontrolovat.

Kde vypnout a zapnout Windows Defender? A jak je to s antivirem ve Windows 10?
Vypnutí či zapnutí Defenderu do března 2017.

 

Měli byste vědět, že pokud vypnete ochranu v reálném čase, tak se vám po čase sama opět zapne (je to tam ostatně napsané). Co je taky bohužel nutné vědět, tak první verze Windows 10 nevypne Defender když si nainstalujete Kaspersky antivirus (jak je tomu u jiných antivirů nevím) a budou vám v počítači fungovat zhola zbytečně dva antiviry.

TIPJak ve Windows 10 zakázat Windows Defender. A jak ho odinstalovat? Tento tip vám poradí jak se zbavit toho, že se Defender po vypnutí sám znovu aktivuje. 

Úplně dole, přes Používat Windows Defender ho spustíte, což můžete potřebovat pro ruční aktualizaci nebo spuštění kontroly počítače. Můžete se také podívat na historii nalezených virů (Microsoft tomu důsledně říká malware).

Windows Defender

Na závěr jen upozornění, Antivirové programy jsou potřeba, ne že ne. A můžete je mít nadoma zadara.  Windows Defender je jedna z těch možnosti zadara, ale jak už bylo napsáno výše, umí jenom základní věci.

Mimochodem, s novým počítačem si pořídíte většinou i zcela nesmyslně předinstalované věci jako je například McAfee antivirus. tady se bude hodit Co je to bloatware?

TIP: Pokud máte Windows 10 Anniversary Update (AU), tak čtěte i v  Co je nového ve Windows Defenderu ve Windows 10 Anniversary Update

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky