@365tipu

Co je nového u Windows Defenderu ve Windows 10 Creators Update?

Je to skoro k neuvěření, ale Windows Defender má nové rozhraní. Původní spartanské Centrum zabezpečení má novou podobu co bude konečně fungovat i pro dotykové displeje. Nová a lépe viditelná je ikonka v liště. Celé to znamená, že už na vás nebude vyskakovat stará podoba s okny z Windows 8.

2017-04-07 17_12_30-Centrum zabezpečení v programu Windows Defender.png

Nově se zde objevují i přístupné volby pro rodinná nastavení, ale ta vás odvedou na webové stránky, takže těžko říci, co tím vlastně Microsoft mysí. Řízení aplikací a prohlížečů se týká nastavování filtru SmartScreen jak pro aplikace a soubory, tak pro Microsoft Edge. Přidáno sem bylo i nastavování Firewallu a ochrany sítě, ale tady opět jsou nějaké nedodělky (Upřesnit nastavení například vyvolá dotaz UAC, ale nestane se nic).

https://youtu.be/QE-3zbvtdKI

Co neuvidíte a schovává se uvnitř je to, že nový Windows Defender ATP zahrnuje nové metody hlídání paměti a jádra (viz What’s new in the Windows Defender ATP Creators Update preview). Tohle se ale netýká základního Defenderu, tohle je jeho pokročilá podoba pro firmy.

Windows Defender je stále poměrně dobrá volba, pokud nechcete jiný antivir. Windows Defender vypnou jedině pokud si nainstalujete jiný antivirus, ale už nějakých těch pár měsíců platí, že ho stejně mohou využít pro kontrolu systému. Viz některé dřívější tipy : Kde vypnout a zapnout Windows Defender? A jak je to s antivirem ve Windows 10? a Co je nového ve Windows Defenderu ve Windows 10 Anniversary Update.

Nezměnilo se ani to, že Windows Defender neřeší PUP (tedy potenciálně nechtěné programy, viz Jak nastavit Windows Defender aby hledal i Potenciálně nechtěné programy (PUP)?) a bude znova potřeba odzkoušet, jestli je to stále možné zapnout zásahem do Registru.

TIP: V Jak stáhnout Windows 10 Creators Update? zjistíte, jak se ke Creators Update dostat dříve, než na vás přijde řada.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky