@365tipu

Jak nastavit Windows Defender aby hledal i Potenciálně nechtěné programy (PUP)?

PUP (Potentially Unwanted Programs) je velmi chytré označení pro adware, malware, nagware a vůbec další věci, které v počítači nechcete, ale nejsou to v zásadě klasické viry. Řada antivirů je vůbec neřeší a většinou na něco takového pomáhá něco jako anti-malware (viz Jak odstranit z Windows malware, adware či bloatware a Antivirové programy jsou potřeba, ne že ne. A můžete je mít nadoma zadara.). Pokud používáte jenom Windows Defender, tak ten PUP nekontroluje. Ale kontrolovat je může.

TIP: Pokud máte Windows 10 Anniversary Update (AU), tak čtěte i v  Co je nového ve Windows Defenderu ve Windows 10 Anniversary Update. No a pokud máte Windows 10 Creators Update, tak viz Co je nového u Windows Defenderu ve Windows 10 Creators Update?

Jak se můžete dočíst ve How to Make Windows Defender Scan for Potentially Unwanted Programs tak toho můžete dosáhnout tím, že v Registru založíte klíč, která aktivuje hledání PUP.

2016-03-19 19_04_07-Editor registru.png

Nejděte si HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender  a poté zde vytvořte nový klíč (Nový -> Klíč) jménem MpEngine. V rámci tohoto nového klíče vytvoříte novou hodnotu s názvem MpEnablePus (bude typu DWORD, 32bit) a nastavte na jedničku (1).

Aby se změna projevila, bude nutné restartovat počítač. Pokud budete hledání PUP zvířátek chtít někdy zakázat, tak stačí MpEnablePus nastavit na nulu.

TIP:  Co je to PUP (Potentially Unwanted Program)? Vám vysvětlí, jak tahle kategorie šmejdů došla k tak podivnému jménu

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky