TIP#207: Jak přidám hashtag na Instagram? A vlastně nejenom na Instagram

Když se mě nedávno jeden z přátel na Facebooku zeptal „jak přidám hashtag na Instagram?“ tak jsem chvíli nechápal. Nakonec se zjistilo, že netuší, že hahstagy se prostě píší do textu příspěvku – děje se to na Instagramu, Facebooku, Twitter, Google+. A žádný speciální mechanismus na přidávání hashtagu tam není.

Jak přidám hashtag na Instagram? A vlastně nejenom na InstagramTahle mýlka možná vzniká z toho, že ve (například) WordPressu přidáváte k článku hashtagy (štítky) tak, že je na to speciální formulář. Podobně je tomu v dalších redakčních systémech.

Takže pokud vám tento tip připadá triviální, tak se omlouvám, ale tenhle dotaz je hodně častý, navíc se opakovaně už měsíce objevuje ve vyhledávaných výrazech.

Jak tedy přidáte hashtag k fotce na Instagramu?

Jak přidám hashtag na Instagram? A vlastně nejenom na InstagramHastag, štítek, je prostě jenom slovo, před které dáte znak # (hash, dvojkříž). Ten zcela určitě nakonec na klávesnici najdete. Na Instagramu můžete hashtagy oddělit mezerami, ale klidně je můžete psát bez toho (#fun#like#weather#praha#metro je například zcela v pořádku). Na Google+ se vám hashtagy budou pod rukama proměňovat v poněkud nepraktický prvek (a často vám to sežere poslední písmeno). Na Facebooku je budete muset něčím oddělit, tam metoda z Instagramu nefunguje.

Při přidávání hashtagu na Instagramu vám bude Instagram nabízet hashtagy, které odpovídají tomu, co se snažíte psát. Ale pozor, trochu jinak se to chová na Androidu a na iOSu.

A tím skoro končíme. Doporučím pokračovat do

Proč jsou některé hashtagy na Instagramu zapovězené? Jak je zjistím a jak se jim vyhnu? je poměrně dost důležité čtení, než se s hashtagy dostanete do zbytečných potíží. Tam vás zapovězené hashtagy dostat mohou.

Mám hashtagy na Instagramu dávat přímo k příspěvku nebo je mohu dávat do komentářů? řeší dost podstatnou věc. Nemusíte totiž hashtagy dát hned do textu příspěvku, lze je dát (později) do komentářů.

Vlastní někdo hashtagy? Mohu používat jaký hashtag chci? Důležité otázky. Ať si nenaběhnete

PS: Jak to vypadá ve výsledku se můžete podívat zde. A nemusíte mít ani Instagram. Hashtagy jsou případně klikací, čímž se můžete podívat na další fotky, které mají stejný hashtag.

TIP: V Instagram umožňuje sledovat hashtagy. Zajímavá a užitečná funkce zjistíte, že od prosince 2017 umožňuje Instagram vedle sledování účtů sledovat i hashtagy