@365tipu

TIP#1524: Kde zjišťovat žebříčky účtů na TikToku?

V roce 2020 bude TikTok středem zájmu marketérů a nebude mu vyhnutí, takže je čas se podívat na obvyklé téma kde zjišťovat čísla o nejsledovanějších účtech. Tradičně je to celé komplikované tím, že TikTok nic takového neposkytuje ani neusnadňuje a informace přímo dostupné na www.tiktok.com jsou omezené – počty fanoušků jsou zaokrouhlené, nedá se podívat na přehled sledujících a řada dalších věcí je záměrně omezena.

Existuje několik služeb, které TikTok buď umí nebo se na něj dokonce specializují. Na problém u nich ale narazíte hlavně v tom že často jsou pouze placené, ale také v tom, že neumí filtrovat podle zemí – což je ostatně další omezení TikToku, žádné informace o tom odkud účty pocházejí k dispozici nejsou.

Samotný TikTok má Creator Marketplace a můžete se do něj pokusit dostat, ale je to prakticky nemožné – přístup je založený na tom, že od TikToku dostanete pozvánku. Mimo to v registračním formuláři zcela chybí Česko.

V prosinci 2019 zveřejnil TikTok přehled vlastních žebříčků v TikTok Top 100: Celebrating the videos and creative community that made TikTok so lovable in 2019 – jsou ale velmi krátké a platné jenom v době zveřejnění.

Ručně vytvořené žebříčky

Zdejší TikTok TOP 100 – nejsledovanější světové účty na TikToku vznikl v prosinci 2019 a čas od času se dočká aktualizace. Jak název naznačuje jde o celosvětově nejsledovanější účty.

Na Flowee.cz je k dispozici  Tiktok. Nejrychleji rostoucí sociální síť plná dětí; 49 nejsledovanější česko-slovenských účt. Vznikl v dubnu 2019 a bude potřeba ho aktualizovat. Je unikátní tím, že jde o čistě místní (české a slovenské) influencery na TikToku.

Na Wikipedii je List of most-followed TikTok accounts.

TIP:  Jak nastavit soukromí: Jak bezpečně (zejména pro děti) nastavit TikTok (bývalé Musical.ly) je hodně důležitý návod pro TikTok.

Online služby

2020-01-05 10_36_35-Top 50_100 TikTok Influencers - TikRank TikTok Influencer analytics.png

Už pár měsíců existující TikRanktikrank.com – umí vybrat jenom pár zemí a dívat se můžete pouze na maximálně TOP 100.  Česko mezi zeměmi pochopitelně není.

2020-01-05 10_17_58-Top TikTok Influencers in Czech Republic - Influence Grid.png

Nová zajímavá možnost je web Influencer Gridwww.influencegrid.com – zajímavý tím, že jako jeden z mála má možnost výběru podle země (a najdete tam Česko). Bez placení ale uvidíte jenom zlomek (prvních šest) v každé formě výpisu (minimální cena je 25 USD měsíčně). Nefiltrovaná data jsou nicméně dostupná bez omezení – byť jde pouze o 57 199 účtů, takže jenom zlomek toho co na TikToku existue.

Socialstat.io na socialstats.io/top/tiktok/subscribers/100 má další variantu TOP 100.

Podobně jako TTMetrics na ttmetrics.com/top100.  Včetně možnosti vybrat pohledy podle pár zemí.

TIP: Jak zjistit návštěvnost nějakého (cizího) webu

Služby co vám budou k ničemu

Jen pro ilustrací pár platforem, které se chlubí tím, že v nich můžete zjistit něco o TikToku a vůbec Influencerech. Projdete-li je, stejně jako já, tak zjistíte, že vlastně neumí nic, nenabízí nic a hlavně, nic se nedozvíte aniž byste neprošli podivnými registračními formuláři.

Upfluence search.upfluence.com  – vedle TikToku umí i další sociální sítě. Trochu zvláštní provedení v podobě registrace a následné instalace rozšíření do prohlížeče. Přes to můžete na konkrétním profilu influencera získávat další údaje. Mělo by být i možné prohledávat databáze influencerů, otázka ale je, kde.

Fanbytes – fanbytes.co.uk/imh – má podobný princip jako předchozí, registrujete se jako influencer – dáno i tím, že jde o další influencerskou agenturu. K ničemu se nedostanete dokud se nezačnete ucházet o členství.

Aspire IQ (Revfluence) – www.aspireiq.com – opět pouze placené (cenové informace klasicky nejsou k dispozici). Nenechte se zlákat možnosti se registrovat jako influencer, pro Česko neumí vůbec nic.

Neoreachneoreach.com – klasicky nejenom placené, ale prakticky nemožné cokoliv zjistit a kamkoliv se dostat.

Julius www.juliusworks.com – nepřekvapí. Nic se nedozvíte, zejména ne ceny. Bez placení a registrace není dostupné nic.

TIP: Jaké jsou alternativy pro TikTok? To kdybyste hledali konkurenty

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky