@365tipu

TIP#2138: Jak používat TikTok na počítači? 

Vlastně je tohle docela jednoduché. TikTok má webovou verzi podobně jako Instagram, takže stačí jít na www.tiktok.com a přihlásit se. 

Dostanete se k newsfeedu, takže si můžete prohlížet co chcete a reagovat na co chcete (lajkovat, komentovat, sdílet). Můžete, stejně jako na mobilu, objevovat nový obsah, sledovat a odsledovat účty, je zde vyhledávání. Zkoumat trendující hashtagy. Je zde i přístup k přímým zprávám (DM). 

Můžete zkoumat jednotlivé účty, včetně možnosti účet Nahlásit

Co teoreticky nemůžete je stahovat videa (v Chrome mimochodem na pravém kliku je aktuálně možné uložit video). Využít pro stahování můžete i nějaké to udělátko co to umožní  (můžete třeba přes SaveTT, kde není nic třeba instalovat).

Co ale můžete, a co je dost podstatné, na počítači můžete vkládat nová videa. Stačí vpravo nahoře kliknout na ikonku pro vložení (mráček se šipkou). Jde ale opravdu jenom o nahrání, nic s videem dělat nemůžete – jen doplnit popisek, vybrat obálku, nastavit viditelnost a co je možné s videem dělat (komentovat, duet, sešití). Hodit se může předběžná kontrola autorských práv. 

TIP. Jak vkládat fotky na Instagram z počítače? Deset cest jak vkládat fotky z počítače či notebooku

U vašich videí můžete změnit nastavení soukromí pro video, získat odkaz, přidat komentáře, lajkovat, sdílet, ale nemůžete nic opravovat (TikTok to tak jako tak neumožňuje). Tedy až na možnost smazání videa. Nejsou zde vidět “aktivity” jako na mobilu. 

Nechybí ani přístup k informacím o výkonu vašeho účtu (Zobrazit Analýzy/View Analytics v menu vpravo nahoře). Nezapomeňte si je ale zapnout, což musíte udělat v mobilním telefonu.

Užitečný je i přístup k upozorněním/notifikacím – pokud spravujete nějaký účet s velkým provozem, nebo řešíte firemní TikTok, tak je to praktická cesta jak vše řešit. 

TIkTok.com mimochodem funguje i bez přihlášení, pokud prostě chcete zkoumat TiKTok, ale nechcete si zakládat účet. 

Webová podoba má i klávesové zkratky. Šipkami se přechází mezi videi, L olajkuje, M ztlumi (Mute). 

V Nastavení účtu můžete smazat účet, přepnout mezi soukromým a veřejným účtem, stáhnout si vše co máte na tikToku.

Ve Zprávy je možné nastavit kdo vám může posílat zprávy (Všichni nebo Nikdo). Nemůžete ale opravit informace o vašem účtu tak jako na mobilu. 

Další tipy pro TikTok

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky