TIP#1513: TikTok TOP 100 – nejsledovanější světové účty na TikToku

TikTok jste snad už zaregistrovali. Čínská sociální síť (provozovatelem je společnost ByteDacen) co před pár lety koupila Musically a v roce 2019 se stala nejrychleji rostoucí sociální sítí na světě. Na konci roku dosáhla jedné miliardy uživatelů a vážně ohrožuje Facebook i Instagram.

Žebříček českého TikToku z dubna 2019 je případně k dispozici v Tiktok. Nejrychleji rostoucí sociální síť plná dětí; 49 nejsledovanější česko-slovenských účtů na Flowee.cz. Je k němu nutné dodat, že od té doby pořádně největší české účty vyrostly a blíží se čas nutné aktualizace.

Ostatně stejně rychle rostou největší celosvětové účty. Prvních 100 najdete v tabulce níže a čísla jsou z 21. prosince 2019. Až se na ně (i o pár dní později) budete dívat, už u řady účtů nebudou platit.

TIP: Kde zjišťovat žebříčky účtů na TikToku?

Dobré čtení je na Lupě v Facebook se TikToku bojí. Marketéři a rodiče by měli též. Od října ale například TikTok vyrostl na již zmíněnou jednu miliardu  uživatelů. Dostal se i mezi deset nejstahovanějších aplikací desetiletí.

Celé je to komplikované tím, že TikTok vlastní čínská společnost ByteDance, takže vedle obav ze špionáže a šmírování je tu hlavně to, že si obsahem si zachází podle vlastních čínských pravidel. Včetně afér jako je zablokování účtu uživatelky co kritizovala perzekuci Ujgurů v Číně  nebo kompletní zneviditelňování účtů uživatelů s postiženími. Shadowban používá ostatně i na řadu dalších témat, včetně křesťanství či LGBTQ.

V Česku se TikTok v září objevil na sedmém místě nejpoužívanějších mobilních aplikací u O2. Na počátku roku 2019 ho používalo 28 procent českých dětí a s ohledem na raketový růst to na konci roku může být klidně i dvojnásobek.

2019-12-21 09_45_46-TikTok(@tiktok) Official _ TikTok.png

Nejsledovanější Tiktokeři (museři) celosvětově

Dávat dohromady žebříčky TikToku je tak trochu poctivá ruční práce. Nemá žádné oficiální žebříčky, nezveřejňuje ani počty uživatelů podle zemí, natož aby umožnil účty podle zemí filtrovat. Na webu uvádí pouze zaokrouhlené počty fanoušků. Je běžné, že účty v průběhu času mění přezdívky, hodně často i jména.

TOP 100 v následující tabulce zcela určitě není přesné/kompletní ani v den aktualizace. Některé účty mohou chybět, takže pokud narazíte na nějaký účet co by v TOP 100 měl být, dejte vědět. Čím dále v žebříčku, tím větší je pravděpodobnost chyby.

V TOP 100 čeští tiktokeři (museři) prozatím nejsou, ale nemají k tomu daleko. Pokud budete žebříček studovat, narazíte na hodně velké množství účtů z Indie. TikTok tam má velmi silnou pozici (a dvakrát ho tam soud zakázal aby ho přinutil dodržovat pravidla a zákony). Na co narazíte ale jenom občas jsou „klasické“ celebrity – ty prozatím TikTok neovládly.

Na konci roku 2019 v Česku také stále platí, že klasičtí youtubeři a instagrameři stále nedokázali existenci TikToku pochopit.  Čím později na něj naskočí, tím to budou mít složitější. Jakmile to ale udělají, půjde na TikTok ještě více dětí.

TIP: TIP#1261: Jak nastavit soukromí: Jak bezpečně (zejména pro děti) nastavit TikTok (bývalé Musical.ly)

TikTok TOP 100

Jméno Link Fans [21.12.19]
1 TikTok @tiktok 36 000 000
2 Loren Gray @lorengray 35 800 000
3 BabyAriel @babyariel 30 000 000
4 Zach King @zachking 28 600 000
5 Riyaz @riyaz.14 25 000 000
6 LIVE TV @livetv 23 600 000
7 Kristen Hancher @kristenhancher 23 100 000
8 GIL CROES💎 @gilmhercroes 22 600 000
9 Nisha Guragain @nishaguragain 21 700 000
10 flighthouse @flighthouse 21 700 000
11 jacob sartorius @jacobsartorius 21 600 000
12 Awez Darbar @awezdarbar 20 600 000
13 आरिशफा खाँन🦋 @_arishfakhan_ 20 500 000
14 TikTok_India @tiktok_india 20 400 000
15 jiffpom @jiffpom 20 400 000
16 jannat_zubair29 @jannat_zubair29 20 200 000
17 JAY CROES💠 @jaydencroes 19 200 000
18 ? Lucas and Marcus ? @dobretwins 18 600 000
19 camerondallas @camerondallas 17 800 000
20 Avneet Kaur 👑♥️ @avneetkaur_13 17 700 000
21 🔶💚JoJo Siwa💚🔶 @itsjojosiwa 17 300 000
22 lauren godwin🧚🏼✨ @laurengodwin 17 300 000
23 garimachaurasia996 @gima_ashi 17 300 000
24 Brent Rivera @brentrivera 16 800 000
25 Holly H @hollyh 16 100 000
26 Savannah Soutas @savvsoutas 15 900 000
27 arianagrande @arianagrande 15 700 000
28 liza koshy @lizzza 15 200 000
29 Daniellecohn @daniellecohn 15 200 000
30 Sameeksha @sameeksha_sud 15 100 000
31 LuckydancerLucky✔ @luckydancer5454 14 700 000
32 Selena Gomez @selenagomez 14 600 000
33 Mackenzie Ziegle @mackenzieziegler 14 500 000
34 annie @annieleblanc 14 300 000
35 Cash @cash.baker 13 600 000
36 JasonCoffee @jasoncoffee 13 000 000
37 Manjul Khattar ⚡️ @manjullll 12 900 000
38 Spencer X @spencerx 12 900 000
39 Neha Kakkar @nehakakkar 12 800 000
40 Aashika Bhatia @aashikabhatia 12 800 000
41 Stokes Twins @stokestwins 12 700 000
42 Kira Kosarin @kirakosarin 12 500 000
43 Jacqueline Fernandez @justf143 12 400 000
44 Tik Toker @hasnaink07 11 800 000
45 rebecca zamolo @rebeccazamolo 11 800 000
46 Nagma Mirajkar ♥️ @nagmaa 11 700 000
47 ❣️Sky & Tami❣️ @skyandtami 11 600 000
48 Maverick Baker @maverickbaker 11 500 000
49 Will Smith @willsmith 11 400 000
50 Charli D’Amelio @charlidamelio 11 300 000
51 adnaan shaikh @adnaan07 11 000 000
52 SaloniSingh ♥️ @_saloniyaapa 11 000 000
53 Twin Melody @twinmelody 10 500 000
54 codys girlfriend @zoelaverne 10 500 000
55 Josh Richards @joshrichards 10 200 000
56 Cole LaBrant @thesupercole 10 100 000
57 Faizbaloch07 @faizbaloch_0725 10 000 000
58 Lea Elui Ginet @leaelui 9 900 000
59 oye indori @oye_indori 9 800 000
60 Bharti @bhartifrozen 9 700 000
61 Somya @somya_daundkar 9 700 000
62 KingBach @kingbach 9 600 000
63 suraj pal singh @surajpalsingh964 9 600 000
64 👸ShiZuka👸 @vishnupriya__14 9 500 000
65 sunny kalra @sunny_kalra55 9 400 000
66 The Rock @therock 9 100 000
67 wish_rathod @wish_rathod 8 900 000
68 Faizal Siddiqui ⚡️ @faizalsiddiqui 8 900 000
69 vishal pandey 🇮🇳 @vishalpandey_21 8 900 000
70 @Jordi.koalitic @Jordi.koalitic 8 900 000
71 Salice Rose @officialsalicerose 8 800 000
72 Liane V @lianev 8 700 000
73 sebastianbails @sebastianbails 8 700 000
74 shadab khan🖤 @beingshadabkhan 8 700 000
75 marshmello @marshmellomusic 8 600 000
76 Dominic Toliver @dominictoliver 8 400 000
77 MirandaSings @mirandasings 8 300 000
78 👑Bebo👑 @sanakhan301 8 100 000
79 Joey Klaasen @joeyklaasen 8 000 000
80 Ona @real.ona 7 900 000
81 Bhavin Bhanushali @bhavin_333 7 900 000
82 Payton Moormeier🌷 @payton 7 900 000
83 Maddie Ziegler @maddieziegler 7 800 000
84 Kody Antle @kodyantle 7 800 000
85 Noen Eubanks @noeneubanks 7 800 000
86 Ansh Pandit @ansh_pandit 7 700 000
87 Jenna Ortega @jenna0rtega 7 700 000
88 arii @arii 7 600 000
89 Jayden Bartles @jaydenbartels 7 600 000
90 Casey Simpson✨ @caseysimpson 7 500 000
91 rugees @rugeesvini__ 7 500 000
92 Oliver Moy 🐺🌷 @olivermoy 7 400 000
93 The Gabbie Show @thegabbieshow 7 300 000
94 amelia. @ameliagething 7 300 000
95 Falco @falcopunch 7 200 000
96 Jason Derulo @jasonderulo 7 200 000
97 rashikhairwar @rashikhairwar 7 100 000
98 💛julia menu garcia💛 @juliamenugarcia 7 100 000
99 #QualityKing @enochtrue 7 100 000
100 Iamsohail @sohail_d 7 000 000

Další žebříčky