@365tipu

TIP#1441: Jak ve Windows restartovat grafický ovladač?

Jedna z málo známých klávesových zkratek pro Windows –  – Win + Ctrl + Shift + B – vyvolá restart ovladače grafické karty. Funguje to takhle už pár let a velmi pravděpodobně je to ale omezené jenom na Windows 10 a Windows 8.

Může vás zachránit pokud váš počítač či notebook funguje ale přesto se nic neukazuje na displeji – ten je tmavý, zhasnutý. V takovém případě než se rozhodnete pro kompletní restart či vypnutí, tak zkuste výše uvedenou kombinaci kláves. To že počítač zareagoval a došlo k restartu ovladače poznáte probliknutím a zvukem (pípnutím).

Nefunkčnímu či zlobícímu počítači se věnuje Co dělat, když počítač s Windows přestane reagovat (vytuhne), restartuje se či se jinak chová podivně?

2019-09-16 07_12_10-Greenshot.png

Restart ovladačů je možné provádět z Device Manager/Správce zařízení (použijte zakázat a poté povolit)  – pro displej co po zákazu nic neukazuje by vám to ale moc nepomohlo, proto existuje tato klávesová zkratka.

TIP: Klávesových zkratek se týkají tipy Klávesové zkratky pro příkazovou řádku ve Windows, Klávesové zkratky pro Windows 10 a hlavně Klávesové zkratky, aneb znáte Ctrl+C? Ctrl+V? Ctrl+Ins? Shift+Ins? Hodit se ale může i Jak na počítači napsat zavináč

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky