@365tipu

TIP#1394: Jak ve Wordu vypnout automatické opravy. Jak změnit nastavení pro AutoCorrect?

Automatické opravy ve Wordu mohou být občas poněkud kontraproduktivní, mohou vám totiž opravovat správně věci na věci nesmyslné. Může se občas hodit je kompletně vypnout, případně lépe nastavit.

Nastavení pro automatické opravy (AutoCorrent) ve Wordu najdete v Soubor/File -> Možnosti/Options -> Kontrola pravopisu a mluvnice/Proofing -> Možnosti automatických oprav/AutoCorrent Options. Stejné automatické opravy existují v Outlooku (File -> Options -> Mail -> Editor Options – Proofing -> AutoCorrect options). V Online verzi Office hledejte na Review záložce a poté Spelling & Grammar -> AutoCorrect Options

2019-07-09 15_57_08-Možnosti aplikace Word.png

S kompletním vypnutím je to už roky takové dost zábavné – prostě musíte ručně vypnout všechny dostupné volby na vyvolaném panelu. Včetně Nahrazovat text během psaní/Replace text as you type.

Praktičtější bývá si AutoCorrect nastavit tak, aby opravoval jen to co dává smysl. Do Replace text as you type si navíc můžete přidávat další kombinace na výměnu.

2019-07-09 15_58_16-Automatické opravy_ Čeština.png

Byť někdy je praktičtější řešení přes nějaké systémové pomůcky, viz Jak si zjednodušit psaní? Programy pro makra a zkratky na klávesnici

Další tipy pro Microsoft Office

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky