@365tipu

TIP#1289: Jak se podívat na něčí profil na Linkedin tak, aby se o tom nedozvěděl?

Linkedin ochotně (skoro) každému říká, zda jste si zobrazili jeho profil – občas něco takového nechcete nechat vědět– A ať už je váš důvod jakýkoliv, tak je dobré vědět kudy na to.

1) První možnost je, že si otevřete „anonymní okno“ a podíváte se na onen profil. Linkedin vám v tom ale nejspíš bude bránit – bude totiž vyžadovat přihlášení (ano, tohle je jeden z těch nejzásadnějších důvodů proč Linkedin nebrat vážně, váš profil je nepřístupný a Linkedin nutí zakládat účty i pro tak základní věc jako je zpřístupnění veřejného kontaktu).

2019-02-01 14_26_49-Window.png

Trochu úspěšnější můžete být, pokud si daného člověka najdete ve vyhledávání (v Google třeba s pomoci site: operátoru) – dost často se tam mohou objevit informace, které vám pomohou. Prokliknout nepomůže, dostanete se opět na znepřístupněný profil. V minulosti tohle fungovalo, ale čím více se Linkedin uzavírá a chce za věci platit, tím méně věcí je dostupných.

V www.linkedin.com/public-profile/settings je možné nastavit, že části vašeho profilu jsou veřejně dostupné. Dobrá cesta, pokud chcete aby kdokoliv i bez účtu na Linkedin mohl zjistit informace o vás.

2019-02-01 14_32_17-Window.png

Jenže, už někdy v roce 2018 tohle postupně Microsoft začal likvidovat. Takže i když tam nastavíte „veřejné“ u maxima věcí, stejně bude váš profil před nepřihlášenými lidmi běžně skrývat. V praxi to lze zkoumat na www.linkedin.com/in/danieldocekal – mělo by to být volně dostupné. A není. Ostatně viz Microsoft ten Linkedin důsledně pohřbívá. Znemožnil veřejně přístupné profily

2) Druhá možnost je, že si založíte na Linkedin další účet, který se bude jmenovat zcela jinak než vy. Není to nic divného, na Linkedin je jeden z největších počtů duplicitních účtů – každý člověk z HR, co se snaží používat Linkedin, jich má poměrně velké množství.

TIP: Dá se na Facebook přistupovat bez účtu? Jak je to s dalšími sociálními sítěmi? Řeč je tam i o Linkedin

Přímo s pomocí nastavení v Linkedin

3) Třetí možnost je využít toho, že účet máte a nastavíte si, že Linkedin nemá říkat lidem, že jste se dívali na jejich profil. V Ochrana Soukromí -> Volby pro prohlížeč profilu postačí zvolit Soukromý mód prohlížení.

2019-02-01 14_17_00-Window.png

Ale pozor, protože to je funkčnost Linkedin, tak není nikdy jisté, že to opravdu dodrží to, co to slibuje. A také není jisté, že tohle nastavení zůstane aktivní (ano, rozumíte tomu správně, čas od čase se to prostě přepne zpět). Každopádně k tomuhle je dobré si i přečíst nápovědu v Browsing Profiles in Private and Semi-Private Mode

Pokud snad chcete mít jistotu, tak je lepší druhá výše zmíněná metoda – založit si účet pod zcela jiným jménem

K Linkedin se může ještě hodit

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky