@365tipu

TIP#332: Nenechte se spamovat Linkedin, vypněte si tu záplavu zbytečných e-mailů

Jsou to tak trochu e-mailoví teroristé, stejně jako jiné sociální sítě. Pokud si správně nenastavíte to co vám bude posílat Linkedin, bude se vám v e-mailu objevovat spousta věcí, které vůbec nedávají smysl. Podobně je ale nutné si nastavit i aplikaci Twitteru ve Windows 10 (případně nastavit systém upozornění ve WIndows 10 vůbec). A neméně důležité je to u upozornění na mobilních telefonech i tabletech.

V Linkedin najdete v Nastavení možnost změnit „frekvenci e-mailů“. Tradičně je to řešeno jako několik desítek nastavení, kde je nutné nastavit každé jednotlivě a nejde je hromadně vypnout. Budete-li někdy ono nastavení „frekvence e-mailů“ hledat v Nastavení, tak je to v záložce Komunikace.

Takhle nějak vypadalo někdy v roce 2016:

2015-11-26 10_54_34-Frekvence e-mailů _ LinkedIn.png

V Zprávy od ostatních uživatelů Linkedin je možné vypnout všechno, pokud na Linkedin pravidelně chodíte. V Aktualizace a zprávy je opět vypnutelné všechno, to co zde Linkedin posílá jsou věci zbytečně (a pokud si zapnete souhrny, tak už neaktuální). Souhrny ze skupin si nastavte podle toho, jaké Skupiny používáte a jak jsou tyto (a vy v nich) aktivní.

Oznámení je opět lépe komplet vypnout a spíše se naučit na Linkedin čas od času zajít a řešit to přes Oznámení na webu (nebo v mobilní aplikaci). Poslední sekce zprávy z Linkedin si možná nechte zapnuté, ale pokud si myslíte, že vám snad v „Pracovní příležitosti, které by mě mohly zajímat“ skutečně přijde něco použitelného, tak na to rovnou zapomeňte.

Změny v nové podobě Linkedin od 2017

V lednu 2017 Lnkedin nasazuje uživatelům novou podobu, kde správa soukromí je poměrně radikálně přepracovaná, včetně nastavování upozornění (bude to vypadat nějak jako obrázek níže). Je podstatně, že zároveň s tím Linkedin zrušil co jste měli nastavené a musíte si to nastavit znovu. Ano. Typické predátorské chování.

2017-01-20 10_55_20-Předvolby pro e-mail _ LinkedIn.png

Jak to vypadá v roce 2018

V roce 2018 je to opět zpracované trochu jinak, ale stále platí, že je více než nutné prakticky všechno co Linkedin posílá vypnout. Ideálně všechno vypnout.

2018-07-19 21_57_39-Window.png

Jak to vypadá v roce 2020

Linkedin dělá maximum pro to, abyste vypnutí obtížných upozornění bylo zásadně komplikované, takže všechno je jinak.  Volby jsou různě rozeseté v Nastavení v záložce Komunikace. „Frekvence e-mailu“ se ztratilo, teď už je možné jenom vypínat nebo zapínat. 

Žádná možnost „vypnout vše“ nebo alepoň určité skupiny upozornění neexistuje. Musíte procházet jednu stránku po druhé a volby jednu po druhé rušit. 

Jiné možné řešení?

Nastavte si pro Linkedin nějaký specifický e-mail do Gmailu/Google Apps (či čehokoliv co umí pokročilou filtraci) a došlá upozornění si pomocí filtrů označujte a odkládejte do složek podle toho, čeho se týkají. Případně zda vyžadují nějakou aktivitu. Zejména pro zneužívání e-mailů Linkedin pro rozesílání falešných pozvánek je velmi vhodné mít pro Linkedin samostatnou e-mailovou adresu, tak aby se vaše skutečná do rukou Linkedin nedostala.

TIP: Přečtete si Jak skrýt vaše příjmení na Linkedin. A proč to spíše nedělat a Jak zjistit, kdo se dívá na můj profil na Linkedin?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky