@365tipu

TIP#1069: Jak skrýt vaše příjmení na Linkedin. A proč to spíše nedělat

Linkedin je podivná věc plná podivných věci. To nejpodivnější je to, že místo aktivních uživatelů vykazují návštěvnost v založených účtech. Což jim přináší až čtyřikrát větší čísla, než reálně mají. Takže když si ta čísla vydělíte čtyřmi, tak zjistíte, že tuhle sociální síť skoro nikdo nepoužívá. Ale to není předmětem tohoto tipu.

Někdy před měsíce jsem poprvé na MakeUseOf.com zahlédl tip věnující se tomu, jak si na Linkedin můžete skrýt příjmení. Dost podivný nápad, protože pokud si na Linkedin skryjete příjmení, tak dost popíráte smysl Linkedin – nikdo vás tam nenajde, málokdo vás pozná. Na MakeUseOf.com to vydávají za „ochranu soukromí“, což pobavilo ještě víc (a ne, ani ne kvůli tomu, že Linkedin je už roky opakovaně děravé).

Linkdin každopádně v Nastavení umožňuje skrýt příjmení – uvidí ho pak pouze ti, se kterými jste přímo ve spojení. Vedlejší efekt ještě bude ten, že váš profil se stane privátní a nebude se objevovat ani ve vyhledávačích.  Něco takového zapínat je tedy nevhodné, pokud opravdu chcete Linkedin používat pro seriózní účely.

TIP: Tohle se skvěle hodí pro personalisty, kteří si na Linkedin běžně zakládají i desítky (falešných) účtů. Nebo pro někoho, kdo nemá zrovna čisté úmysly.

2018-04-25 18_18_33-Kdo může vidět vaše příjmení _ LinkedIn.png

K nastaveni Who can see your last name se dostanete kliknutím na ikonku profilu vpravo nahoře -> Settings & Privacy/Nastavení a ochrana soukromí -> Privacy/Ochrana soukromí -> Kdo může vidět vaše příjmení. Při nastavení zjistíte, že kompletně příjmení samozřejmě skrýt nejde, vidět je buď celé nebo jenom první písmeno z něj (iniciála).

TIP: Jeden z nejdůležitějších tipů týkajících se Linkedin je Když už máte profil na Linkedin, ujistěte se, že vás lidé budou moci kontaktovat. Linkedin to totiž neumožní, jdou strašně po penězích. Případně, pokud řešíte zda si založit firemní profil: Má naše společnost být na Linkedin? K čemu je vlastně Linkedin?

A přečtěte si i Jak zjistit, kdo se dívá na můj profil na Linkedin?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky