TIP#1247: Jak na chytré topení: Kdy a proč si pořídit jenom chytré termohlavice (4)

Pokud máte centrální vytápění, tedy dům či byt někde kde nemáte vlastní kotel a teplo je tam dodáváno odjinud (a vlastně neustále, tedy pokud nemají výpadek), tak pro vás chytrý termostat nemá žádné využití  – potřebujete ovládat jednotlivá topení s pomoci chytrých termohlavic.

Netatmo má pro tento případ startovací balíček (Neatmo Valves Starter Pack) se dvěma hlavicemi a potřebnou relay stanici (propojuje hlavice s Netamo servery přes vaše domácí WiFi. Pokud máte víc topení než dvě, tak pak prostě dokoupíte potřebný počet samostatných Netatmo Radiator Valves (jedna hlavice),

Celé to pak funguje tak, že si zprovozníte Relay, napojíte na Netatmo účet a servery a poté si k Relay přidáte všechny hlavice – ať už na každý radiátor nebo jen na ty, které si vyberete.

Po zprovoznění už pak klasicky naprogramujete jaké má kdy být v teplo. V ložnici vs. pokoji, v noci vs. večer, ráno, bez topení přes den, atd. Vše bude možné ovládat i na dálku – každá hlavice je vlastně termostat pro jeden radiátor, měří teplotu, ale nepotřebujete ovládat kotel (teplo proudí pořád, jen ho pouštíte či nepouštíte do jednotlivých topení).

TIP: Netatmo můžete koupit na Alza.cz – Neatmo Valves Starter Pack pokud máte jen ústřední topení bez vlastního kotle, Netatmo Thermostat kterým začnete pokud máte vlastní kotel a samostatné Netatmo Radiator Valves, které vám bez jednoho z předchozích k ničemu nebudou (ale zato jich můžete celkem k Relay připojit až dvacet).

Pokračování najdete v Jak na chytré topení: Zkušenosti s řešením od Netatmo – Zprovoznění (6), už v podobě konkrétní recenze a zkušeností s řešením o Netatmo.

Počátek této série je v Chytrá domácnost: Jak na chytré vytápění (1) a tři modely užívání jsou rozebrány v Jak na chytré topení: Termostat? Hlavice? Kombinace? Co vybrat (2)

Tři varianty využití chytrých termostatů a termo hlavic jsou blíže popsány v