@365tipu

TIP#690: Za přijetí do Skupiny na Facebooku se (veřejně) neděkuje

Ptal se před pár dny Zdeněk: „Je správné děkovat za přijetí do nějaké FB skupiny veřejně?„. A rovnou k tomu dodal: „Tvrdím, že ne. Zaplavuje to zeď, nikomu to nic nepřinese a čím větší skupina, tím větší množství balastu.„. Má samozřejmě pravdu, krátce a rychle, za přijetí do Skupiny (Group) na Facebooku se veřejně neděkuje. Skutečně nikoliv.

Nejenom, že to zaplňuje zeď skupiny příspěvky, které nikoho dalšího nezajímají, ale tyhle „děkovačky“ navíc odcházejí členům skupiny e-mailem, takže je obtěžují i tam. Pokud mocí mermo chcete poděkovat, můžete to zkusit zprávou správci či správcům, ale ani to není dobrý nápad.

Nejlepší co můžete udělat, coby poděkování za přijetí do Skupiny? Začít aktivně přispívat s věcmi, kterých se Skupina týká. Ať už přímo vlastními příspěvky nebo s pomocí na dotazy od ostatních členů.

TIP: Celé je to podobné jako téma týkající se Twitteru, tedy Novým sledujícím se neděkuje, ani za retweet. Zkuste to jinak

Podobný nešvar objevující se masově ve Skupinách je popsaný v Proč nepsat do Skupin na Facebooku „Předem se omlouvám, pokud to sem nepatří“ ani „pokud vadí, smažu“.

Ke Skupinám se vám může ještě hodit Jak zrušit Skupinu na Facebooku a Jak přejmenovat Skupinu na Facebooku a souvisí i Zrušili mi skupinu na Facebooku, co s tím?

Nezapomeňte, zdejší desítky tipů týkající se Facebooku najdete v  ‣ Jak používat Facebook pro marketing a v ‣ Průvodce soukromím na Facebooku. Pokud se potřebujete naučit Facebook pro firemní či osobní marketing, zkuste Školení: Jak na firemní Facebook prakticky u Dobrého webu. Do materiálů se postupně více a více promítají i odkazy na @365tipu.

TIP: Co všechno byste měli vědět o Skupinách (Groups) na Facebooku? je rozsáhlý návod ke Skupinám a najdete v něm i odkazy na další samostatné tipy.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky